Citizendium

Citizendium, Vikipedi'nin kurucularından Larry Sanger'ın daha denetimli bir ansiklopedi oluşturmak için başlattığı çevrimiçi ansiklopedi projesidir. Yine Vikipedi'de olduğu gibi herhangi bir reklam almayacak ve kâr amacı gütmeyen bir ansiklopedi olacaktır.

Vikipedi`nin kurucularından Larry Sanger`ın daha denetimli bir ansiklopedi oluşturmak için başlattığı çevrimiçi ansiklopedi projesidir.

Yine Vikipedi`de olduğu gibi herhangi bir reklam almayacak ve kar amacı gütmeyen bir ansiklopedi olacak. Ancak eklenecek maddeler konularında uzman sayılan editörler tarafından kontrol edilecek. Bu sayede yanlış içeriğin önüne geçilmiş olacak ve ziyaretçiler içeriğin sağlamlığı konusunda daha emin olacaklar.

Bu projede içerik sağlayıcı olan kullanıcların kayıt olur iken isim ve uzmanlık alanlarını bildirmeleri gerekecek.

Projenin Web Sayfası : http://www.citizendium.org/

internet-taslak سيتيزنديوم Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Civitendio Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium סיטיזנדיום Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium Citizendium சிற்றிஸென்டியம் ซิติเซนเดียม 大众百科

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Citizendium maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar