Finansbank

Finansbank 26 Ekim 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Banka, öncelikle kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında uzmanlaşmıştır.

} } 26 Ekim 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Türk bankasıdır. Bankanın ilk merkezi Gayrettepe'deki bugünkü Vatan Gazetesinin olduğu binadır. Şu an genel merkez olarak Kuveyt Türk Bankasıyla aynı binayı paylaşmaktadırlar. Banka, öncelikle kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında uzmanlaşmıştır. Kuruluşunun ilk yılında İstanbul, Ankara ve İzmir'de 4 şube açmış olup 1995 yılına kadar 4 şubede kalmıştır. Banka 2006 yılı sonlarında %35 lik hissesi yunanistanın en büyük bankası National Bank of Greece'e satılmıştır.

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Finansbank maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar