Saipan

Saipan

Saipan () Kuzey Mariana Adaları'nın başkenti olan şehirdir. 15 tropik adadın bulunduğu batı Pasifik Okyanusu'ndadır. 2000 yılı sayımlarına göre nüfus 62.392'dir.

Saipan () Kuzey Mariana Adaları'nın başkenti olan şehirdir. 15 tropik adadın bulunduğu batı Pasifik Okyanusu'ndadır. 2000 yılı sayımlarına göre nüfus 62.392'dir. ===Köy ve kasabalar=== Saipan adası toplamda 31 "resmi" köyden oluşmaktadır. Ancak, San Antonio'daki Afetnas, Capitol Hill'deki Tapochau ve I Denne gibi birçok alt-yerleşim ve komşu yerler bulunmaktadır. Aşağıda italik yazılmış olanlar alt-yerleşimlerdir. * Achugao * As Lito * As Matuis * As Perdido * As Teo * As Terlaje * Capital Hill I Denne, Tapochau ve Wireless Ridge * Chalan Kanoa Laly I, II, III ve IV * Chalan Kiya * Chalan Laulau Quartermaster * Chalan Piao * Chinatown * Dandan Airport Road, Naftan ve Obyan * Fina Sisu * Garapan * Gualo Rai * Kagman I, II, ve III" * Kannat Tabla * Koblerville As Gonno * Lower Base * Marpi * Navy Hill Chalan Galaide ve Rapagao * Oleai * Papago * Puerto Rico * Sadog Tasi As Mahetog * San Antonio Afetnas * San Roque * San Vicente Lao Lao Plajı * Susupe * Tanapag ==Kaynakça== ==Dış bağlantılar== * Saipan Municipality, United States Census Bureau * Department of the Interior, Office of Insular Affairs—Links to cultural and informational sites about the CNMI as well as to government sites * Saipan Tribune * KSPN Channel 2 * Marianas Variety * Saipan Portal-Saipan için turizm ve tatil rehberi. * Food for Thought—Transcripts of the Harry Blalock radio program on CNMI society * [1]—Yabancıların Saipan için ihtiyacı olduğu belgeler

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Saipan maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Saipan Saipan
2008-09-09T00:00:00+03:00 · Saipan
Saipan haritadaki konumu.
Saipan haritası
Saipan
Bu haritaya tıklayrak dinamik hale getirebilirsiniz. Detaylı Saipan haritası için tıklayınız
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar