Terry Fox

Terrance Stanley "Terry" Fox, (d. 28 Temmuz 1958 – ö. 28 Haziran 1981) Kanadalı atlet ve kanser tedavisi konusundaki aktivist. Kanada'yı baştan başa geçtiği Umut Maratonu ile ünlenmiştir. Bu koşuyu Fox bir bacağı protez olduğu halde tamamlamıştır. Kanada'nın en ünlü simalarından birisi olan Fox adına her sene Eylül ayında yarışmalar düzenlenmektedir.

Terry Fox öldüğünde, 22 yaşındaydı.
Terry Fox, günü, bir Pazartesi günü doğdu. Yaşasaydı 23. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 222 gün vardı.
Terry Fox'un burcu Aslan burcuydu.
Terry Fox doğduğunda adı Terrance Stanley Fox.
Hayır, Terry Fox 06/28/1981 tarihinde öldü.
Terrance Stanley "Terry" Fox, (d. 28 Temmuz 1958 – ö. 28 Haziran 1981) Kanadalı atlet ve kanser tedavisi konusundaki aktivist. Kanada'yı baştan başa geçtiği Umut Maratonu ile ünlenmiştir. Bu koşuyu Fox bir bacağı protez olduğu halde tamamlamıştır. Kanada'nın en ünlü simalarından birisi olan Fox adına her sene Eylül ayında yarışmalar düzenlenmektedir. ==Dış bağlantılar== * The Terry Fox Foundation * CBC Digital Archives - Terry Fox 25: Reliving the Marathon of Hope * BC Sports Hall of Fame and Museum * Order of Canada Citation * Biography from the Terry Fox Foundation * Biography at Simon Fraser University website

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Terry Fox maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar