Washburn

Washburn

Washburn Guitars, kısaca Washburn, 1883 yılında Şikago, Illinois'te kurulmuş müzik aletleri üreten önemli bir firmadır. Firma müzik tarihinde ilk kez bir sanatçı için özel gitar üreten şirket olarak önemli bir yere sahiptir.

HB35 model bir Washburn elektro gitar
HB35 model bir Washburn elektro gitar
] Washburn Guitars, kısaca Washburn, 1883 yılında Şikago, Illinois`te kurulmuş müzik aletleri üreten önemli bir firmadır. Firma müzik tarihinde ilk kez bir sanatçı için özel gitar üreten şirket olarak önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda ilk defa büyük vücutlu akustik gitarı da Washburn firması üretmiştir.

Günümüzde Washburn gitarlar ABD, Kore, Çin veya Endonezya`da üretilmektedir; bu sebeple de oldukça geniş bir fiyat yelpazesinde satışa sunulmaktadır.

thumb|left|150px|Washburn gitarlarına özel N tipi ters kafa

Washburn kullanan ünlü gitaristlerDeniz Demiröz(Bulutsuzluk Özlemi)Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Washburn maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Washburn Washburn
2008-09-09T00:00:00+03:00 · Washburn
Washburn haritadaki konumu.
Washburn haritası
Washburn
Bu haritaya tıklayrak dinamik hale getirebilirsiniz. Detaylı Washburn haritası için tıklayınız
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar