acun

Dünya (Yerküre, eski: Küre-i Arz), Güneş Sistemi'nde Güneş'e en yakın üçüncü gezegendir. Güneş Sistemi'ndeki en yoğun ve beşinci büyük gezegendir.

ACUN (türkçe) anlamı
1. Dünya
ACUN (türkçe) anlamı
2. (Arapça) Erkek ismi - Dünya
3. varlık
ACUN (türkçe) ingilizcesi
1. n. cosmos
2. universe
ACUN (türkçe) fransızcası
1. cosmos [le]
ACUN (türkçe) almancası
1. Weltall
acun ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Dünya

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Utku Acun

  Utku Acun (d. 1938 Bolu Türkiye), Türk bürokrat.

  Acun Firarda

  Acun Firarda, televizyon programcısı Acun Ilıcalı`nın yaptığı gezi-eğlence programıdır. Programda her hafta Dünya`nin farklı yerlerinden enteresan görüntüler sunulmaktadır. Show TV`de yayınlanmaktadır.

  Acun Ilıcalı

  Acun Ilıcalı (d. 1970, Erzurum) Türk televizyon programcısı

  Acun Medya

  Acun Medya, medya sektöründe hizmet veren bir prodüksiyon şirketidir.

  Acun

  Dünya (Yerküre, eski: Küre-i Arz), Güneş Sistemi'nde Güneş'e en yakın üçüncü gezegendir. Güneş Sistemi'ndeki en yoğun ve beşinci büyük gezegendir.

  Cosmos

  Cosmos, İngilizce'de evren (Yunanca κόσμος (''kosmos'')), kainat anlamlarına gelir. Aşağıdaki maddeler bu isimle bağlantılıdır:

  Yeryüzü

  Dünya’nın yörüngesinde herhangi bir olağandışılık yok. Dünya’nın Güneş’ten ortalama uzaklığı 149.597.000 kilometre; Güneş etrafında dolanım süresi 3651/4 gün; yörüngesel hızı saniyede ortalama 29,8 kilometre, yani saatte 107.000 kilometredir. Dünya’nın Güneş ...

  Ejderha

  Ejderha türlü biçimlerde tasarlanan korkunç bir masal canavarı. Çin’de çizilen birçok motifleri vardır. Farsçada “büyük yılan” anlamında kullanılan bu kelime, dilimize “korkunç canavar” manasında geçmiştir. Milletlerin mitolojisinde yer alan ejderhaların ortak motifi; ...

  Kâinat

  Evren ya da kâinat, uzay ve uzayda bulunan tüm madde ve enerji biçimlerini içeren bütünün adıdır. Pozitif bilimler açısından evren, gök cisimlerini barındıran ve sonsuz olduğu var sayılan uzay ve uzayda yer alan her şeyin toplamıdır.

  Lahmacun

  Lahmacun, açılmış hamurun üzerine kıyma, maydanoz, soğan, sarımsak ve karabiber, isot (kırmızı biber) gibi baharatlarla hazırlanan malzeme sürüldükten sonra taş fırında pişirilmesiyle yapılan bir pide türüdür. İsmi Arapça etli hamur anlamına gelen lahm bi ajin'den (لحم ...