AK (inglizce) türkçe anlamı
1. Leuco

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  AK-47

  Altın kambiyo sisteminde banknotlar yurt içinde altın sikkelere ya da külçelere çevrilmez. Ancak para biriminin değeri doğrudan doğruya altına bağlı olabilir veya altına konvertibl bir döviz paraya göre saptanabilir. Altın kambiyo sistemine iki örnek gösterilebilir;

  AK47

  AK-47 (Rusça: Автомат Калашникова 47, Türkçe açılımı: Otomatik Kalaşnikov Model 47), bir tam otomatik gaz işlemeli Sovyet saldırı tüfeğidir.Kızıl Ordu'nun kullandığı AVS-36 ve PPSh-41'lerin yerini alması için 1947 yılında orduda tankçı çavuş ve tamirci ...

  Ak Balık

  Ak balık (Leuciscus cephalus), Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller (Cyprinidae) familyasına ait bir balık türü.

  Ak Hun İmparatorluğu

  Ak Hun İmparatorluğu (Bizans kaynaklarında Eftalit, Çin kaynaklarında Ak Hiung-nu, Hint kaynaklarında ise Sveta-Hūna olarak geçer), dördüncü yüzyılın başlarında Isığ Gölü çevresinde Avarlar'a bağlı yaşarlarken bu yüzyılın ikinci yarısında Maveraünnehir'e ve ...

  AK Parti Dönemi

  AK Parti Dönemi. Seçimlerden sonra, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül tarafından 58. Hükümet kuruldu.

  Ak Şemseddin

  Ak Şemseddin, (Şam 1389 - Göynük 1459). Asıl adı Mehmet İbn-i Hamza'dır. Tip ve eczacilik dallarinda çalişmalariyla Lokman-i Sani (İkinci Lokman) ünvanını kazanmiştir.

  Ak Kavak

  Ak kavak (Populus alba), söğütgiller (Salicaceae) familyasından yapraklarının altının beyaz olmasıyla tanınan bir kavak türü. 30-40 m'ye kadar boylanır.

  Ak Kuyruksallayan

  Ak kuyruksallayan (Motacilla alba), kuyruksallayangiller (Motacillidae) familyasından beyaz renkli bir kuyruksallayan türüdür.

  Ak Dut

  Ak dut (Morus alba), dutgiller (Moraceae) familyasından anavatanı doğu Asya olan hızlı büyüyen 15-20 m'ye kadar boylanabilen orta büyüklükte bir dut türü. Kalın dallı, geniş tepeli bir ağaçtır.

  Ak Kefal

  Ak balık (Leuciscus cephalus), Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller (Cyprinidae) familyasına ait bir balık türü.

  Ak Kumkuşu

  Ak kumkuşu (''Calidris alba''), Scolopacidae familyasından genellikle kumlu deniz kıyılarının siyah bacaklı, siyah ve düz gagalı, beyaz karınlı ve küçük bir kıyı kuşu türü.

  Ak Pelikan

  Ak pelikan (''Pelecanus onocrotalus''), Pelecanidae (pelikangiller) familyasından çok büyük pembe-beyaz bir su kuşu türü.

  Ak Söğüt

  Ak söğüt (Salix alba), söğütgiller (Salicaceae) familyasına ait, 25-30 m. boylarında bir söğüt türü.

  Akûli Camii

  Akûli Camii, Bağdad, Şorca'da Akûliye Mahallesi'nde bulunur.