Ankara Gazi Anadolu Lisesi

right|thumbGazi Anadolu Lisesi Ankara`nın en başarılı okullarından biridir. Söğütözü semtinde bulunan okul, Ankara`da Anadolu Liseleri arasında en yüksek OKS puanı gerektiren ikinci okuldur. Yaklaşık 2000 öğrencisi olan okulda spor salonu, yurt ve yemekhane de mevcuttur. Okul OKS puanına göre 2. olmasına rağmen ÖSS`de MF puan ortalamasında son yıllarda Ankara, 2005`te ise Türkiye birincisidir. 2006 Yılı mezunu Mehmet YIĞILI,Türkiye için bir şans,Türkiye için bir umut kaynağı olmuştur. Okul içinde her yıl basketbol,futbol ve satranç turnuvaları düzenlenmektedir Okulun temel yabancı dili İngilizce olmakla beraber Almanca ve Fransızca da seçmeli ders olarak verilmektedir.

Ankaranın en köklü ve eğitim kalitesi yüksek okullarından biridir . ODTÜ , Hacettepe , Bilkent gibi çok önemli üniversitelere bolca öğrenci veremektedir. 2007 ÖSS Say-1 ,Söz-1 ,EA-1 birincisi ``Melike Ezerbolat`` bu okulun mezunudur . Okul TOBB binasının yanında yer almaktadır .

Linklereğitim-taslakKaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ankara Gazi Anadolu Lisesi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar