Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla, kazanılmış hakların

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği hakkında ansiklopedik bilgi

Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla, kazanılmış hakların korunup geliştirilmesi ilkesini güden Sivil Toplum Kuruluşu'dur.

ÇYDD, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ( SHÇEK), Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB),Kültür Bakanlığı gibi resmi devlet kurumlarıyla işbirliği içinde ve apolitik bir yapı içinde çalışır. ÇYDD'nin omurgası, gönüllülük temelinde çalışan profesyonel insanlar üzerine oturtulmuş olup, gelir kaynağı toplananan bağışlardır. Derneğin 96 şubesi bulunmaktadır. 1999 depremi sonrası katkılarıyla dikkat çekmiş olan ÇYDD, kırsal kesimdeki eğitim projeleriyle eğitime büyük ve yararlı katkılarda bulunmuştur. Eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okullaştırılması, kitap, araç-gereç desteği, okul öncesi eğitimi ve lise mezunu mesleksiz kızlara meslek edindirme, sonunda ekonomik özgürlüklerine kavuşması gibi projeler de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin ilgi alanı dahilindedir.

Derneğin merkezi İstanbul'dadır.


Linkler

http://www.cydd.org.tr/default.asp?sayfa=ana Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - ÇYDD


Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: mrb ben istanbuldan dicle lise öğrencisiyim çalışmalarınızı çok beyendim ve etkilendim aydınlık bir türkiye için bende bir genç olarak çalışmalarınıza yardımcı olmak istiyorum nasıl üye olmalıyım? - 4 yıl, 0 ay önce yazıldı.