Çevko vakfı

Kurulduğu 1991 yılından günümüze, ülkemiz çapında İstanbul, Ankara, Bursa başta olmak üzere pekçok il ve ilçede yerel yönetimlerle işbirliğinde ,cam, metal, plastik, kağıt, karton ambalaj artıklarını kaynağında evsel...

Çevko vakfı hakkında ansiklopedik bilgi

İçtiğimiz meşrubatın, suyun, sütün, kullandığımız yağın, deterjanın ve bir çok ürünün ambalajında ÇEVKO VAKFI ÜYESİDİR ibaresini ve logosunu görüyoruz..

Türkiye'de ürünlerinin ambalajnda bu ambleme yer veren kuruluşlar ve bu ürünleri tercih eden tüketiciler kullanılmış ambalajların yeniden dağerlendirilerek ülke ekonomisine kazandırılmasına katkıda bulunuyorlar, tıpkı gelişmiş ülkelerde pekçok kuruluş ve milyonlarca insanin yaptığı gibi... Kurulduğu 1991 yılından günümüze, ülkemiz çapında İstanbul, Ankara, Bursa başta olmak üzere pekçok il ve ilçede yerel yönetimlerle işbirliğinde ,cam, metal, plastik, kağıt, karton ambalaj artıklarını kaynağında evsel atıklardan ayrı toplama ve geri kazanım" konulu pilot projeleri başarıyla hayata geçiriyor. Ayrıca, ÇEVKO Eğitim Projeleri kapsamında 5 ilde 100'den fazla okulda 80 000'i aşkın öğrenci ve 2000'den fazla eğitimci özel hazırlanmış. yayınlar, seminerler, konferanslar eşliğinde geri kazanım konusunda bilinçlendirilmiş ve okullarında bu konuda pilot çalışmalar yapmaktadırlar.

Artık ülkemizde, oluşturulmakta olan yeni kanunların da desteğinde, belediye, tüketici-sanayici işbirliği ile kurulacak ekonomik ve kalıcı bir "entegre geri dönüşüm" sistemi için gereken proje ve bilgi desteği hazır...ÇEVKO'nun temelinde, ambalajlı tüketim ürünü yapan Türkiye'nin 57 başarılı sanayi kuruluşu var. Türkiye'nin "entegre geri dönüşüm sisteminde." söz sahibi olmak, ekonomik sonuçları gerçekleştirecek çözümler etrafında birleşmek isteyen sanayi kuruluşları, ÇEVKO Vakfı'na katılmaya devam ediyor.Yorumlar - Lütfen konu (Çevko vakfı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.