Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi

Adana`da bulunan, Güney Anadolunun en büyük araştırma hastanesidir.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi hakkında ansiklopedik bilgi

Adana'da bulunan, Güney Anadolunun en büyük araştırma hastanesidir. 1972 yılında Çukurova Tıp Fakültesine bağlı olarak kurulan Balcalı Hastanesi 1973 yılında kurulan Çukurova Üniversitesi'ne bağlanarak, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi adını almıştır. Hastane adını üniversitenin kurulu olduğu Balcalı Köyü'nden almıştır ve kampüs ile aynı adı taşımaktadır. Çevre iller ile Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki yaklaşık 20 milyon nüfusa sağlık hizmeti vermektedir. Balcalı Hastanesi bir referans hastanesi konumundadır. 1000 yatak, 44 poliklinikle günde ortalama 1300 hastaya poliklinik hizmeti vermektedir.

Dış bağlantı

  • http://lokman.cu.edu.tr/balcali/ Balcalı Hastanesi resmi sitesi
  • http://www.cukurova.edu.tr/ Çukurova Üniversitesi resmi sitesi kurum-taslak

    Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.    Yorumlar - Lütfen konu (Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

    Impetus: Çukurova Tıp Fakültesinin,1972-1987 yılları arasında Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde 200 yataklı Adana Numune Hastanesinde sağlık ve eğitim hizmeti verilmiş, 1987 yılında Çukurova Üniversitesi kampüsündeki Balcalı hastanesine taşınılmıştır.1972 ve 1973 yılında Balcalı hastanesi denilen bir hastane zaten yoktu.Balcalı Hastanesine 1987 de Taşınıldı. - 2 yıl, 11 ay önce yazıldı.