.to

.to Tonga için internet ülke kodu üst seviye alan adıdır. (ccTLD)

.to Tonga için
Okyanusya'da, Güney Pasifik Okyanusunda takımadalar.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
internet
Internet, dünya kapsamında birçok bilgisayar sistemini TCP/IP protokolü ile birbirine bağlayan ve gittikçe büyüyen bir iletişim ağıdır. TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol), bilgisayarlar ile veri iletme/alma birimleri arasında organizasyonu sağlayan, böylece bir yerden diğerine veri iletişimini olanaklı kılan pek çok veri iletişim protokolüne verilen genel addır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
ülke kodu
Ülke kodu bir ülkenin isminin kısaltılmış halidir. Uzun ülke isimleri bu şekilde daha kolay kullanıma sunulmuştur. bu kodlar uluslararasıdır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
üst seviye alan adıdır. (
Üst seviye alan adı, İngilizce'den top level domain çevirisidir (TLD).
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
ccTLD) CcTLD

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (.to) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.