Ağaç (dergi)

1936`da yayınlanan aylık fikir ve sanat dergisi. Necip Fazıl Kısakürek`in çıkardığı dergide Ahmet Kutsi Tecer, Mustafa Şekip Tunç, Burhan Toprak, Fikret Adil, Sabahattin Ali, Ahmet Hamdi Tanpınar, Sabahattin Eyüboğlu yazı ve şiirleriyle yer almıştır.

Ağaç (dergi) hakkında ansiklopedik bilgi

1936'da yayınlanan aylık fikir ve sanat dergisi. Necip Fazıl Kısakürek'in çıkardığı dergide Ahmet Kutsi Tecer, Mustafa Şekip Tunç, Burhan Toprak, Fikret Adil, Sabahattin Ali, Ahmet Hamdi Tanpınar, Sabahattin Eyüboğlu yazı ve şiirleriyle yer almıştır. Milli, ruhçu, Anadolucu sanat anlayışıyla çıkan dergi, Temmuz 1936'ya kadar 17 sayı yayınlanmıştır.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ağaç (dergi) maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Ağaç (dergi)) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.