Asr Suresi

Asr suresi, (Arapça: سورة العصر ) Kur`an-ı Kerim`in Yüz üçüncü suresidir . 3 ayetten oluşmaktadır.

Asr Suresi hakkında ansiklopedik bilgi

Asr suresi, ( Arapça: سورة العصر ) Kur'an-ı Kerim'in Yüz üçüncü suresidir . 3 ayetten oluşmaktadır. Mekke'de inmiştir. Asr, çağ, ikindi vakti, uzun zaman demektir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Asr Suresi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Asr Suresi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: Asr suresi, Kur'an-ı Kerim'in 103. suresi. 3 ayetten oluşmaktadır. Mekke'de inmiştir. Asr, çağ, ikindi vakti, uzun zaman demektir. Sûrede kurtuluşun imana, iyi işler yapmaya hakkı ve sabrı tavsiye etmeye bağlı olduğu anlatılmıştır. - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.