Beden dili

Beden dili hakkında ansiklopedik bilgi

insanoğlu 4 milyar küsür yıldır dünya üzerinde bir şekilde var olmuştur yazıdan öncesi yazısız çağlardan önce insanın konuşma yeteneğinin olmadığı çağlardan kalma bir yetenek olarak insanları fiziki ve psikolojik durumlarını beyin konuşmaya gerek kalmayacak şekilde analiz etme yetisini geliştirmiştir. bu bilgi uyarılmış beyin bölgesel nöronları sayeside RNA ile kuşaktan kuşağa aktarılan bir bilgidir. yapılan bir çok araştırmada farklı dillerden bir çok insan ortak iletişim kurabilmek için bilinçli veya bilinçsiz olarak beden vucut dili ile karşısındaki insana bir şekilde iletişime kurmuştur. == Güncel yaşamda beden dilinin yararları :) bir insan yaşadığı bir çok olay bilinç altına atılır ve bu yüzden ister istemez psikolojik anlamda davranışlarını bunları yansıtır. bu yansıtılan davranışlar karşı taraftarafından bilinçli olsun veya olmasın yorumlanarak o kişi hakkında beyinin öngörü veya ön yargılar oluşturmasına sebep olur. bu yüzden iletişimde yanlış anlaşılmalara kadar bir çok soruna sebep olabilmektedir. genellikle bu davranışlar kontrol altına alınarak geçmişte yaşanılan başarısızlıklar veya bireyin kendine olan güvensizliği gibi bireyin kariyeri açısında sorun teşkil edecek işretlerin karşı tarafa aktarılmasının önüne geçilir çünkü insanın bilinç altı bir çocuk gibi doğruyu yanlışı bilmez sadece kendini doğru ifade etmek için programlanmış bir temel bilinçe sahip kompleks bir yapı olduğu için düzenli tiyatro prova çalışması misali düzenli ve disiplinli çalışmayla kişi kendi öz disiplini yakalayarak sorunlu olabilecek davranışları önleyebilir

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Beden dili maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Beden dili) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

optimisttttttttttttt: ya en çok yüz ifadelerine önem veriyorum yalan söylendiginde kızaran yüz ve büyüyen göz bebeği en çok dikkatimi çekenler.... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.