Bumiputra

Bumi Putra. Malezya`da birinci sınıf vatandaş anlamına gelen Bumi Putra`lar. Vergi ödemez, Üniversite`ye sınavsız girerler. Ülkede yaşayan azınlık Bumi Putra olamaz. Bumi Putra`lar sadece Malay`lar arasından çıkar.

Bumiputra hakkında ansiklopedik bilgi

Bumi Putra. Malezya'da birinci sınıf vatandaş anlamına gelen Bumi Putra'lar. Vergi ödemez, Üniversite'ye sınavsız girerler. Ülkede yaşayan azınlık Bumi Putra olamaz. Bumi Putra'lar sadece Malay'lar arasından çıkar. <ref>http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=bumi+putra</ref>

Kaynaklar

<div class="references-small"> <references/> </div>

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Bumiputra maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Bumiputra) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.