Burak Erdoğan

Ahmet Burak Erdoğan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın büyük oğludur.

Burak Erdoğan hakkında ansiklopedik bilgi

Ahmet Burak Erdoğan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük oğludur.

Trafik kazası

Burak Erdoğan 11 Mayıs 1998 tarihinde Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'nde meydana gelen trafik kazası ile Türkiye gündemine gelmiştir. TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Sevim Tanürek'in Burak Erdoğan'ın kullandığı arabanın çarpması sonucu hayatını kaybettiği olayda Sevim Tanürek 8/8 suçlu bulunmuştur. Hakkında açılan davada, mahkeme Burak Erdoğan'ı 3 ay hapse mahkum etmiş, bu ceza 1998 rayiçleriyle 540 bin lira para cezasına çevrilmiştir.

Basında yer alan iddialar

Mezkur kazadan sonra basında, belediye arazözlerinin kaza mahalline gelip caddeyi baştan asağı yıkayarak 35 metrelik fren izini tamamen sildikleri, olayın cezai yönünün vehametinin azaltılması amacıyla Burak Erdoğan'a kazadan sonra üç ay öncesine tarihli ehliyet tanzim edildiği, maktulun yakınlarının azarlandığı ve zaman içinde konuyu takip etmekten vazgeçmek zorunda bırakıldıkları, görgü tanıklarının ürkütüldüğü iddiaları gündeme gelmiştir. <ref>http://www.milliyet.com.tr/1998/05/18/haber/hab07.html Milliyet 18 Mayıs 1998. Milliyet Gazetesi </ref> <ref>http://www.radikal.com.tr/1998/10/17/turkiye/ogu.html Radikal 17 Ekim 1998. Radikal </ref> <ref>http://arsiv.hurriyetim.com.tr/hur/turk/98/10/17/olay/01ola.htm Hürriyet 17 Ekim 1998. Hürriyet </ref>

Dipnotlar

<div style="font-size: 85%"><references/></div>

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Burak Erdoğan maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Burak Erdoğan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.