Calculus

Calculus, Matematik|matematiğin temel taşlarından biridir. Kelime anlamı olarak çakıl taşı manasına gelir. Limit, türev, süreklilik ve integral, vektörler, seriler konularını içerir. Genel olarak kullanılan Calculus kitapları çok çeşitlidir. Modern anlamda Calculus`un kurucusu Newtondur. Calculus, mühendislik ve pozitif bilimlerinin temelini oluşturur. Üniversitelerde birçok bölümde zorunlu dersler arasındadır.

Calculus hakkında ansiklopedik bilgi

Calculus, matematiğin temel taşlarından biridir. Kelime anlamı olarak çakıl taşı manasına gelir. Limit, türev, süreklilik ve integral, vektörler, seriler konularını içerir. Genel olarak kullanılan Calculus kitapları çok çeşitlidir. Modern anlamda Calculus'un kurucusu Newtondur. Calculus, mühendislik ve pozitif bilimlerinin temelini oluşturur. Üniversitelerde birçok bölümde zorunlu dersler arasındadır. Calculus Newton'un buluşudur... eğitim-taslak <!--kategori-->

Linkler

  • http://www.matematikaski.com Matematik Aşkı <!--diğer diller-->

    Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Calculus maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.    Yorumlar - Lütfen konu (Calculus) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.