Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Charlie`nin Çikolata Fabrikası (orijinal adı: Charlie and the Chocolate Factory), Roald Dahl`ın aynı adlı kitabından esinlenerek yapılmış bir Amerikan filmidir. Devam kitabı olan Charlie`nin Büyük Cam Asansörünün, henüz filmi çekilmemiştir.

Charlie'nin Çikolata Fabrikası hakkında ansiklopedik bilgi

Charlie'nin Çikolata Fabrikası (orijinal adı: Charlie and the Chocolate Factory), Roald Dahl'ın aynı adlı kitabından esinlenerek yapılmış bir Amerikan filmidir. Devam kitabı olan Charlie'nin Büyük Cam Asansörünün, henüz filmi çekilmemiştir. Charlie ( Freddie Highmore) ailesi ile zor bir şekilde geçinen fakir bir çocuktur. Tüm dünya ve Charlie, çikolata fabrikasıyla zengin olmuş Willy Wonka'nın ( Johnny Depp) esrarengiz ve yıllardır kapalı olan fabrikasını merak etmektedir. Ama bir gün Willy Wonka 5 çikolata ambalajının altına altın bilet saklamıştır. Altın biletleri bulan 5 çocuk fabrikaya girme hakkına sahip olacak ve içlerinden biri hayallerinin ötesinde bir dünyaya kavuşacaktır. Ve Charlie ise çikolata alamayacak kadar fakir olmalarına rağmen o fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Charlie'nin Çikolata Fabrikası maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Charlie'nin Çikolata Fabrikası) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.