Citizendium

Vikipedi`nin kurucularından Larry Sanger`ın daha denetimli bir ansiklopedi oluşturmak için başlattığı çevrimiçi ansiklopedi projesidir.

Vikipedi'nin kurucularından Larry Sanger'ın daha denetimli bir ansiklopedi oluşturmak için başlattığı çevrimiçi ansiklopedi projesidir. Yine Vikipedi'de olduğu gibi herhangi bir reklam almayacak ve kar amacı gütmeyen bir ansiklopedi olacak. Ancak eklenecek maddeler konularında uzman sayılan editörler tarafından kontrol edilecek. Bu sayede yanlış içeriğin önüne geçilmiş olacak ve ziyaretçiler içeriğin sağlamlığı konusunda daha emin olacaklar. Bu projede içerik sağlayıcı olan kullanıcların kayıt olur iken isim ve uzmanlık alanlarını bildirmeleri gerekecek. Projenin Web Sayfası : http://www.citizendium.org/ http://www.citizendium.org/ internet-taslak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Citizendium) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.