Doğa Olayları

Doğada meydana gelen olaylara doğa olayları denir. Doğal olaylarının, afetlere neden olmasında yeryüzü şekilleri, jeolojik yapı ve iklim özellikleri ile birlikte insan faktörü de etkili olmaktadır.

Doğa Olayları hakkında ansiklopedik bilgi

Doğada meydana gelen olaylara doğa olayları denir. Doğal olaylarının, afetlere neden olmasında yeryüzü şekilleri, jeolojik yapı ve iklim özellikleri ile birlikte insan faktörü de etkili olmaktadır. Türkiye, sahip olduğu bu özellikler bakımından önemli risklere sahiptir. Ülkemiz deprem, heyelan, çığ, sel ve taşkınlardan afet boyutunda sık sık etkilenir. Meydana gelen bu afetler, önemli ölçüde can ve mal kayıplarına neden olur. Ayrıca doğal afetler yeryüzünü de değiştirir.Yorumlar - Lütfen konu (Doğa Olayları) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Biebs qirL: Doğa olayları adı üstünde doğada meydana gelen olaylardır bu nedenle insanların yapabileceği fazla birşey yoktur.Sadece yapılan evlerin sağlamlığı ve ağaç dikmek qibi konular insanların yapabileceği birşeydir. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
asi melek: bazı doğa olaylarımız felaketlere neden olur bunun için önlemler almamız gerekir örneğin çığ ve heyelanların olduğu bölgelerde ağaçlandırma çalışmaları yapılmalıdır çünkü ağaçlar sayesinde çığ ve heyelan olduğunda ağaçlar birazda olsa bu durumu engeller ve yavaşlatır - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.