Dove

Dove, 50'li yılların Amerika'sında Dove Cream Bar ile başladı. İçerdiği nötr cilt temizleyicileri ve ¼ nemlendirici krem ile üstün ve farkedilebilir bir fayda sağlayan Dove, hızla büyüyerek Amerika'nın bir numaralı kişisel bakım markası oldu. 1989'da İtalya'da yapılan Cream Bar lansmanıyla Dove'un Amerika dışındaki yolculuğu başladı.

Dove hakkında ansiklopedik bilgi

Dove, 50'li yılların Amerika'sında Dove Cream Bar ile başladı. İçerdiği nötr cilt temizleyicileri ve ¼ nemlendirici krem ile üstün ve farkedilebilir bir fayda sağlayan Dove, hızla büyüyerek Amerika'nın bir numaralı kişisel bakım markası oldu. 1989'da İtalya'da yapılan Cream Bar lansmanıyla Dove'un Amerika dışındaki yolculuğu başladı. İtalya'da kısa sürede kazanılan başarı artık efsanenin tüm dünyaya yayılacağının ilk sinyallerini veriyordu. Bundan sonra Dove ailesi çok daha hızlı genişledi. Art arda gelen Cream Shower, Cream Wash ve Deodorant lansmanlarıyla farklı ürün kategorilerinde büyük başarılara imza atan Dove, gerçek bir kişisel bakım markası olma yolunda büyük bir ilerleme kaydetti. Dünya lansmanının başlamasından sadece beş yıl sonra dünyanın 75 ülkesinde Dove kullanılıyordu. Dove, artık sadece Amerika'nın değil, Avrupa'nın hatta dünyanın en büyük markalarından biri haline geldi. Dove şu anda dünyanın 80 ülkesinde kullanıcıları için her zaman farklı olmaya devam ediyor.

Dove'un Türkiye pazarına girmesi ise 1993'deki Dove Cream Bar lansmanıyla gerçekleşti. 1997'den günümüze, sırasıyla Dove Cream Shower, Dove Cream Wash, Dove Deodorant, Dove Body Silk, Dove Saç Bakım Serisi, Dove Body Milk & Lotion ve Dove Sıkılaştırıcı Ürün Serisi lansmanları ile güçlenerek Türkiye'nin rakipsiz kişisel bakım markası olma yolunda hızla ilerledi. Kullanıcılara önerdiği Dove Yüz Testi ile sıradan sabunlardan farkını ortaya koyan Dove, kişisel bakım ürünleri arasındaki benzersiz yerini koruyor.Yorumlar - Lütfen konu (Dove) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.