Edmondo De Amicis

1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. 1870/71 Yılları Anıları adını verdiği kitabı...

Edmondo De Amicis hakkında ansiklopedik bilgi

1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve

Edmondo De Amicis(1846-1908)
makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. "1870/71 Yılları Anıları" adını verdiği kitabı yayımladı ve bundan sonra ordudan ayrılıp kendini tamamen yazı yaşamına verdi. Ardı ardına yazdığı kitaplarla ün kazandı. En bilinen eserlerinden biri de çocuk kalbidir. Bir de İstanbul ve Türkiye gezilerini anlatan 2 ciltlik bir kitap çıkardı.

Torino Kentine yerleşti ve eğitim konularıyla ilgilenmeye başladı. Dostlar adını verdiği 2 ciltlik kitabı ruhbilimsel gözlemler yönünden büyük bir öneme sahiptir. Başyapıtı sayılan Çocuk Kalbi tam 25 dile çevrildi. Bu yapıtı büyük bir ün kazandı. Okyanus Üstünde, Öğretmenin Romanı, Herkesin Arabası, Okul ile Ev Arası adlı yapıtlarından sonra, 1905’te İtalyanca üzerine incelemeler ve görüşlerini Güzel Dil adlı yapıtında toplamıştır.

Edmondo De Amicis, 1908’de hayata gözlerini yummuştur.Yorumlar - Lütfen konu (Edmondo De Amicis) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.