Halim Yağcıoğlu

1919 yılında İzmir`de doğdu. İstanbul Erkek Lisesi`ni, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü`nü bitirdi. Çeşitli il ve ilçelerde Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Ankara`da Kütüphaneler Genel Müdürlüğü`nde memur olarak çalıştı.

Halim Yağcıoğlu hakkında ansiklopedik bilgi

1919 yılında İzmir'de doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli il ve ilçelerde Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Ankara'da Kütüphaneler Genel Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştı. Başlangıçta hece ölçüsüyle yazdı, sonradan yeni şiirin olanaklarından yararlanarak toplumcu şiire yöneldi. http://kriptontr.wordpress.com/2006/11/27/mustafa-kemali-anlamak/ Atatürkten Son Mektup adlı şiiri

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Halim Yağcıoğlu maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Halim Yağcıoğlu) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.