Hidrojeoloji

Hidrojeoloji, ``yeraltı suyu hidrolojisi`` olarakta bilinir, yeryüzeyinin altında bulunan suları konu alan bilim dalı.Hidrolojinin bir alt bölümüdür. Temel olarak Yer katmanları arasında bulunan suları ve bu suların kayaçların arasındaki akışının mekanizmasını konu edinir.

HidrojeolojiAkifer

Hidrojeoloji hakkında ansiklopedik bilgi

Hidrojeoloji, yeraltı suyu hidrolojisi olarakta bilinir, yeryüzeyinin altında bulunan suları konu alan bilim dalı. Hidrolojinin bir alt bölümüdür. Temel olarak Yer katmanları arasında bulunan suları ve bu suların kayaçların arasındaki akışının mekanizmasını konu edinir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Hidrojeoloji maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Hidrojeoloji Resimleri


  • AkiferYorumlar - Lütfen konu (Hidrojeoloji) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.