İzmir Kuş Cenneti

İzmir Kuş Cenneti İzmir|İzmir'in Çiğli, İzmir|Çiğli ilçesindeki Çamaltı Tuzlası'nda bulunan bir doğal alandır.

İ zmir Kuş Cenneti İzmir'in
İzmir, Türkiye'nin nüfus, sanayi, ticaret, turizm ve kültür yönlerinden üçüncü büyük şehridir.

Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye'nin en güzel llerinden biridir.. 37° 45' ve 39° 15' kuzey enlemleri ile 26° 15' ve 28° 20' doğu boylamları arasında yer alır. Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara sahip bir ildir. Trafik plaka numarası 35'tir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Çiğli ilçesindeki

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Çamaltı Tuzlası'nda bulunan bir doğal alandır.
Çamaltı tuzlası İzmir|İzmirimizin bilinmeyen sahil kenarlarından birisidir. Adından da anlaşıldığı üzere tuz üretim tesisidir. Ancak toprakları üzerinde birçok kuş türünün bulunduğu ve gözlem evi sayesinde bu kuşları inceleyebileceğimiz hoş bir yerdir. Bununla birlikte içinde HOMA dalyanını da barındırır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altındadır. Ayrıca bölge
Orman Genel Müdürlüğü, Tanzimat Fermanıyla beraber 1839 yılında ormancılık hizmetlerinin takibi için Ticaret Nezaretine bağlı bir “Orman Müdürlüğü“ olarak kurulmuştur. Bu müdürlüğün yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması maksadı ile 1857 yılında da Orman Fakültesi kurulmuştur, teknik ve ekonomik ormancılık tatbikatına güç kazandıracak elemanların yetiştirilmesine başlangıç teşkil eden 1857 yılından Cumhuriyet dönemine kadar, günün ve şartların dikte ettirdiği değişik kanunnameler, fetvalar,
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
1982 yılında
1982 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
ve 1985 yılında birinci derecede doğal sit alanı olarak tescil edilmiştir. 8000 hektarlık alanda 205
1985 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
kuş türü yaşamaktadır.
Kuşların genel yapısı yürüme ve uçma hareketlerini rahatça yapmaya uygun bir şekilde oluşmuştur. Yürürken ve dururken gövdenin ağırlık merkezi ayakların üzerine düşer. Bu sırada kanatlar katlanmış durumda gövdenin iki yanına yapışık olarak durur. Kuşların iskeleti incelendiğinde kemiklerin ince, içlerinin boş ve birçok yerinde belirli delikler bulunduğu görülür.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Tepeli pelikan,
Tepeli pelikan veya Dalmaçya pelikanı (Pelecanus crispus), pelikangiller (Pelecanidae) familyasından bir su kuş türü.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
, , gri ve siyah leylekler gibi bir çok kuşun yaşadığı İzmir Kuş Cenneti
Leylek (Arapça: لقلق / laklak, Farsça: لک‌لک / leglek),1 bir kuş türüdür. Türün yayılışı çok geniş bir coğrafya üzerindedir. Almanyadan havalanan ve Prenses adı verilen Leylek, Türkiye(İstanbul-Hatay) üzerinden Güney Afrika Cumhuriyetine gittiği tespit edilmiştir. Genellikle karadan yükselen sıcak
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biridir. Her yıl 50.000 civarında kuşun ziyaret ettiği bölge kuşların göç yolları üzerinde yer almaktadır.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey yarımkürede, Avrupa ve Asya kıtalarının kesişme noktasında bulunan bir ülke. Ülke topraklarının büyük bir bölümü Anadolu yarımadasında, kalanı ise Balkan Yarımadası'nın uzantısı olan Trakya'da bulunur. Ülkenin üç yanı Akdeniz, Karadeniz ve bu iki denizi birbirine bağlayan Boğazlar ile Marmara Denizi ve Ege Denizi ile çevrilidir. Komşuları Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Nahçıvan (Azerbaycan), KKTC, İran, Irak ve Suriye'dir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.Yorumlar - Lütfen konu (İzmir Kuş Cenneti) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.