Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ (d. 27 Ekim 1983, Adana) Türk aktör ve manken.

Kıvanç Tatlıtuğ

<p>

Kıvanç Tatlıtuğ, Türk aktör ve erkek manken.
Kıvanç Tatlıtuğ (d. 27 Ekim 1983, Adana) Türk aktör ve manken.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
27 Ekim
27 Ekim Gregorian Takvimine göre yılın 300. günüdür. Sonraki sene için 65 (Artık yıllarda 66) gün var.


...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

1983 yılında Adana'da doğdu. 2002 'Best Model Of The World' (Dünayanın en iyi mankeni) yarışmasını kazandı. Halen,
1983 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Gümüş adlı televizyon dizindeki Mehmet baş karakterini canlandırmaktadır.

2002 'Best Model Of The World' (Dünya'nın en iyi mankeni) yarışmasını kazandı.

Ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesinde okumuş. Adanadayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübünde basketbol oynamış.

1997de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana'dan İstanbul'a taşınmış. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun olan Kıvanç'ın

aklı fikri basketboldaymış.

Tek hayali NBAde basketbol oynamak olduğu için Ülkerspordan gelen cazip teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçede oynamış. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son vermiş.

O dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmamış. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar!

Annesi, Beylikdüzündeki bir marketin camında Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız? ilanını görünce, Tatlıtuğun yanında bulunan bir fotoğrafını göndermiş. İlan verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş. Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle derken bir anda kendini defilede bulmuş. Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış. Annemin beni model yapma hayali hep vardı. diyor Kıvanç.

İki yıl bir ajansla çalıştıktan sonra 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında önce Türkiye, sonra dünya birincisi olmuş Kıvanç Tatlıtuğ.

Sonrasında da Fransa günleri başlamış. Paris'teki Success Ajans'tan gelen teklifle bütün eşyalarını toplayıp, Parise yerleşmiş. Burada mesleğini 1,5 yıl sürdürmüş.

Paris'teyken, ajanstan gelen telefonda, dizi tekliflerinin had safhaya ulaştığını söylemişler. Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona ilgisinin olduğunu, mutlaka bir yerinde bulunmak istediğini ama o zamanlar 'Ben manken olacağım, sonra dizi çekeceğim. gibi hayallerinin olmadığını da sözlerine ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, senaryoları değerlendirmek için Türkiye'ye gelmiş. Gümüş'teki 'Mehmet' karakterini kendine çok yakın bulduğunu, oynayabileceğini, en azından kendinden bir şeyler verebileceğini düşünmüş. Şu anda da yayınlanan dizide iki yıldır rol alıyor ve dizi çok ilgi görüyor.

Kıvanç Tatlıtuğ şu sıralar zamanının çoğunu sette geçiriyor. 'Ne ailemi, ne arkadaşlarımı kimseyi göremiyorum. Zaten asosyal bir yaşantım vardı, iyice asosyal oldum' diye yakınıyor.

Çekim aralarında kitap okur, dergi karıştırır ve müzik dinlermiş. Pek fazla da kimseyle konuşmazmış. Set çalışanlarının tabiriyle 'sessiz sakin bir çocuk' bu Kıvanç Tatlıtuğ.

Kendisini eleştirmeyi sevdiğini söyleyen yakışıklı oyuncu, diziye başlamadan önce bir süre Okan Bayülgenden ders almış.

Yakışıklı, dikkat çekici bir fiziğe sahip olan Kıvanç Tatlıtuğ, bu yüzden zaman zaman sözlü tacize uğradığını da itiraf ediyor. Diğer yandan erkek mankenlere karşı pek çok kişide var olan gay ve jigolo önyargılarıyla ilgili olarak da Ben öyle bir tavır sergilerim ki insanlar yanıma yaklaşamazlar. diye eklemeyi de ihmal etmiyor.

Gece dışarı çıkmayı, kulüplerde eğlenmeyi sevmiyor. Onun yerine arkadaşlarıyla ev muhabbeti yapmaktan hoşlanıyor. Birlikte televizyon izliyor ya da tavla partileri düzenliyorlar.

Dünya podyumlarındaki başarılarıyla arkadaşlarına örnek olan Kıvanç Tatlıtuğ, David Beckhamla olan benzerliği hakkında ilgili olarak da Benim saçım uzunken, Beckham'ın adı bile anılmıyordu. Aslında Beckham bana benzedi. diyor.

İyi derecede İngilizce bilen, Benim için önemli olan kariyer' diyen Kıvanç Tatlıtuğun en büyük hayali ise iyi bir aktör olmak. Bunun için de ilk adımı atmış. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylandan (dizide halasını oynayan 'Gülsun' rolüyle tanıdığımız) bir süre oyunculuk dersleri almış... Bakıyorum, çok eksiğim var diyen, dersler almaya devam edeceğini ve iyi bir sinema filminde rol almayı çok istediğini belirten Kıvanç Tatlıtuğun hayallerinden biri de tiyatroda oynamak.

Bunları biliyor muydunuz?

- Tek eşlilikten yana olduğunu,

- Duygusal göründüğünü, ama o kadar da duygusal bir yapısının olmadığını,

- Biraz sert ve hayat görüşlerinin katı olduğunu,

- Bir ilişki yaşarken gözünün dışarıda olmadığını,

- Allaha son derece inanan ve dinine bağlı olduğunu,

- Şan, şöhret, para, pulun onun için ikinci planda olduğunu,

- Ailesine çok düşkün olduğunu,

- Kendisinde en çok gözlerini beğendiğini,

- Denizin derinliklerine dalmayı çok sevdiğini,

- İstanbula hâlâ alışamadığını,

- Erkekler ağlamaz diye bir şeyin olmadığını, 'Ağlamak da gülmek kadar doğal' diyerek, zaman zaman ağlayan biri olduğunu...

Çocukluk ve ilk yılları

Gümüş, elementlerin periyodik tablosunda simgesi Ag olan, beyaz, parlak, kıymetli bir metalik element. Atom numarası 47, atom ağırlığı 107,87 gramdır. Ergime noktası 961,9°C, kaynama noktası 1950°C ve özgül ağırlığı da 10,5 gr/cm3'tür. Çoğu bileşiklerinde +1 değerliklidir. Ag sembolü Latince argentum kelimesinden gelir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
27 Ekim
27 Ekim Gregorian Takvimine göre yılın 300. günüdür. Sonraki sene için 65 (Artık yıllarda 66) gün var.


...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

1983’de Türkiye'nin dördüncü büyük şehri olan
1983 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Adana’da beş çocuklu bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi. Adana'da Çağ Koleji'ni bitirdi ve şu an Kültür Üniversitesinde tiyatro bölümünde okumaktadır. Babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana’dan
Adana Türkiye'nin güney bölgesinde 'Beyaz Altın' (Pamuk) ambarı ve en bereketli toprakları bağrında bulunduran bir il. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından dokuzuncu, nüfus bakımından dördüncü büyük şehridir. Doğu Akdeniz bölgesinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, İçel (Mersin), Osmaniye ve Hatay illeri ile çevrilidir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
İstanbul’a taşındı. Profesyonel olarak
İstanbul, Marmara Bölgesi'nde il ve Türkiye'nin en büyük kenti. Tarih boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapan şehir, 133 milyar dolarlık yıllık üretimiyle Dünyada 34. sırada yer alır. Türkiye'nin kültür ve finans merkezidir. İstanbul, 41° K, 29° D koordinatlarında yer alır. Marmara kıyısı ve İstanbul Boğazı (Boğaziçi) boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde Türkiye'nin kuzeybatısında kurulmuştur.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Beşiktaş takımında basketbol oynadı ancak; geçirdiği bir sakatlık sonucu mankenliğe yöneldi. Mankenliğe yönelmesi annesi sayesinde oldu. Annesi ona süpriz yaparak bir defilede mankenlik yapmasını sağladı daha sonra kendi de bu mesleğe ısınınca Paris'e yerleşti ve orada 1,5 yıl kaldı. Gümüş dizisinden gelen teklif üzerine Türkiye'ye geri dönüş yaptı ve oyunculuk kariyerine başladı.

Mankenlik ve oyunculuk kariyeri

Beşiktaş, İstanbul’un en eski semtlerinden biri ayrıca bir ilçesidir. İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında, Tophane ile Ortaköy’ün ibnearasındadır. Batı’da Şişli ve Kağıthane, güneybatıda Beyoğlu, kuzeyde Sarıyer ile komşudur. Yüzölçümü 11.000 kilometrekare, sahil uzunluğu 8375 metre, nüfusu 2000 sayımına göre 190,813'tür. Beşiktaş'ın eski ve yeni sakinleri haliç ile ziyadpaşaarasında yaygın olan ve yazılı kaynaklara da geçmiş bulunan bir teze göre Beşiktaş adının aslı Beştaş'dır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
2002 yılında
2002 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Best Model of Turkey ve Best Model Of The World (Dünya'nın en iyi mankeni) yarışmalarını kazandı.
Best Model of Turkey (Türkçe: Türkiye'nin En İyi Modeli). Bu marka başlangıçta ABD'de kayıtlı olan Best Model Queen lisansı altında iş yapıyordu. ABD'deki kayıtlar; ABD Ticari Marka ve Patent Bürosu'ndadır (US Patent and Trademark Office). Bu kayıt Hollywood sinema endüstrisinde iş yapan Charlie See Pictures Inc. adınadır. Türkiye'deki ilk rekabet Best Model Queen markasının lisansı altında 1988 yılında organizatör Erkan Özerman tarafından düzenlenmiştir. Best Model of Turkey 'den çıkan
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Gümüş dizisiyle yıldızı parladı. Daha sonra

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Menekşe ile Halil'de Halil karakterini oynadı. Şimdi de
Kavuşmak için ayrılmayı göze alır mısın?

Nereye kaçsan, kaybolursun... Yine bulur mu seni aşk...
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül Haznedar'i canlandırmaktadır.

Filmografi

 • Aşk-ı Memnu 4 Eylül 2008'den 24 Haziran 2010'a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren Türk romantik drama dizisidir. Kerem Çatay tarafından yaratılan dizi İstanbul'da aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu, 2008 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur. Final bölümünde dizi, izleyicilerin yaklaşık %70'ini ekran başına çekmiştir.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Gümüş (2005-2007)


 • ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Amerikalılar Karadeniz'de 2 (2007)

 • Amerikalılar Karadeniz'de 2, yönetmenliğini Kartal Tibet'in ve senaristliğini Kubilay Tunçer'in yaptığı 2006 yapımı Türk komedi ve macera filmidir. Kenda Film stüdyosunda çekilmiştir. Film, 26 Ocak 2007 tarihinde Kenda Film dağıtımıyla Energy Media & Productions tarafından vizyona girmiştir.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Menekşe ile Halil (2007) (2007-2008)

 • Kavuşmak için ayrılmayı göze alır mısın?

  Nereye kaçsan, kaybolursun... Yine bulur mu seni aşk...
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

  Aşk-ı Memnu (2008-)


  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
  Aşk-ı Memnu 4 Eylül 2008'den 24 Haziran 2010'a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren Türk romantik drama dizisidir. Kerem Çatay tarafından yaratılan dizi İstanbul'da aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu, 2008 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur. Final bölümünde dizi, izleyicilerin yaklaşık %70'ini ekran başına çekmiştir.


  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

  Kıvanç Tatlıtuğ Resimleri
  Yorumlar - Lütfen konu (Kıvanç Tatlıtuğ) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

  sedat duman: MAVİ KODDA YATMADAN ÖNCE SÖYLEMİŞTİK.DENİZLİBALIKESİR 2010. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.