Kayalıköy Barajı

Kayalıköy Barajı, Kırklareli|Kırklareli`nde, Teke Çayı üzerinde, sulama ve taşkın kontrolü amacıyla 1981-1986 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Baraj göleti Kofçaz ile Kırklareli sınırları içerisinde yer almaktadır.

Kayalıköy Barajı hakkında ansiklopedik bilgi

Kayalıköy Barajı, Kırklareli'nde, Teke Çayı üzerinde, sulama ve taşkın kontrolü amacıyla 1981- 1986 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Baraj göleti Kofçaz ile Kırklareli sınırları içerisinde yer almaktadır. Toprak ve kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.629.000 m<sup>3</sup>, akarsu yatağından yüksekliği 68,70 m., normal su kotunda göl hacmi 149,89 hm<sup>3</sup>, normal su kotunda göl alanı 10,20 km<sup>2</sup>'dir. Baraj 14.716 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.

Kaynakça

  • http://www.dsi.gov.tr Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

    Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kayalıköy Barajı maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.    Yorumlar - Lütfen konu (Kayalıköy Barajı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.