Kurtbey, Uzunköprü

Kurtbey, Edirne`nin Uzunköprü İlçesinin şirin bir beldesidir. Nüfusu 2248 olup, halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bölgede başlıca yetiştirilen ürünler Buğday, Ayçiçeği, Çeltik, Kavun, Karpuz ve Şekerpancarıdır.

Kurtbey, Uzunköprü hakkında ansiklopedik bilgi

Kurtbey, Edirne'nin Uzunköprü İlçesinin şirin bir beldesidir. Nüfusu 2248 olup, halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bölgede başlıca yetiştirilen ürünler Buğday, Ayçiçeği, Çeltik, Kavun, Karpuz ve Şekerpancarıdır. thumb|right|Kurtbey Görünüm Köyün kurucusu Kurtbey isminde Osmanlı akıncı beyidir. Kabri şu anda Edirne'nin Havsa ilçesinde bulunmaktadır. Mayıs ayının ikinci Pazar günü, DALLIK isminde köyün korusunda eğlence ve şenlikler düzenlenmektedir. En son yapılan yerel seçimlerde AKP'den İlter AKINCI'nın %60lık oy oranını alarak belediye başkanı seçilmiştir. Belde sınırları içerisinde 4 tane mahalle mevcuttur. Okuma yazma oranı oldukça yüksektir. Çevre köylerden taşımalı eğitim sayesinde öğrenciler beldede bulunan Kurtbey İlköğretim Okulunda eğitim görmektediler. Uzunköprü belde ve köyleri belde-taslak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kurtbey, Uzunköprü maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Kurtbey, Uzunköprü) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.