Liste - Milli Marşlar

 • ABD Milli Marşı
 • ABD Millî Marşı (Söz: Francis Scott Key, müzik: John Stafford Smith, yazılışı: 1814, kabulü : 1931)Pul Pul Yıldızlı Sancak Ah, söyle, görebiliyor musun şafağın ilk ışıklarında, Alacakaranlığın son pırıltıları içinde öylesine övünçle selamladığımızı, O tehlikeli kavgada kalın çizgileri ve parlak yıldızlarıyla, Tabyalar üzerinden görkemli dalgalanışını izlediğimizi? Ve roketlerin kızıl ışığı, havada patlayan bombalar, Tanıtladılar tüm gece, bayrağımız hâlâ oradadır.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Almanya Milli Marşı

 • Almanya Millî Marşı(Söz : August Henrich Hoffmann, müzik: F.J. Haydn, yazılışı: 1841, kabulü 1922, yeniden kabulü 1950)(Törenlerde söylenmesi kabul edilmiş 3.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Çin Milli Marşı

 • Çin Cumhuriyeti (Formoza) Millî Marşı (Söz: Sun Yatsen, müzik : Cheng Mao-yun, kabulü: 1929)Üç halk ilkesidir partimizin yolu, Amacımız özgür bir ülke kurmak. Barış içinde bir dünya için Yoldaşlarımıza, gönüllülere önderlik edip, Güneş ve yıldız ile Amacımıza hızla ulaşalım, İçtenlikle ve cesaretle, İnançla ve sadakatle, Tek yürekle, tek ruhla, Aynı inançla, aynı hedefe! (A.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Fin Milli Marşı

 • Fin Millî Marşı(Söz: Johan Ludvin Runeberg, müzik: Fredrik Pacius, yazılışı: 1846, bir öğrenci toplantısında ilk söylenişi: 1848)Vatanımız Ey Suomi, Anayurdum, Çınlayan altınsın! Eşsizdir akarsuyun, vadilerin, Tepelerin, serin kıyıların; Kuzeyin güzel ülkesi. Ecdat yâdigarı! Goncaların açılacak, Dönüşecek çiçeğe.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Fransız Milli Marşı

 • Fransa Ulusal Marşı (La Marseillaise), Fransa'nın ulusal marşıdır. 1792 yılında Fransa'nın Avusturya ve Prusya ile savaştığı dönemde, Claude Joseph Rouget de Lisle tarafından Fransa’nın 'Ren Ordusu' adına Strasbourg’ta bestelenen 'La Marseillaise', 1795 yılında Fransa Ulusal Marşı olarak kabul edildi.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Hindistan Milli Marşı

 • Hindistan Milli Marşı(Söz ve müzik: Rabindranath Tagore, ilk söylenişi; Hind Millî Meclisi'nin 1911'de Kalküta'da yaptığı bir toplantıda, resmen kabulü; 1950) Herkesin kafasına hükmedensin sen Yön verensin Hindistan'ın kaderine Adın yürekler kabartıp Pencap, Sind, Gucarat Ve Maratha'da Ve Dravida'da, Orissa'da, Bengal'de Vındhya tepelerinde ve Himalayalarda yankılanır Yamuna'nın ve Ganj'ın müziğine karışır ve sonra Türkü olur dalgalarına Hind Okyanusu'nun Duacımdır, övgülerini söyler hepsi Senin
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  İngiliz Milli Marşı

 • İngiliz Milli Marşı (17. yüzyılda anonim, yaygınlaşmaya başlaması; 1744)Bölüm 1 Tanrı korusun iyi yürekli kralımızı, Uzun ömürler soylu kralımıza, Tanrı kralı korusun! Yengin kılsın onu, Mutlu ve şanlı, Başımızdan etmesin eksik; Tanrı kralı korusun! Tanrım en seçkin yetenekleri elindeki Ona bağışla gönülden kucaklar dolusu.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  İstiklal Marşı

 • İstiklal Marşı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin millî marşıdır. Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan bu eser, 12 Mart 1921'de Birinci TBMM tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Mısır Milli Marşı

 • Mısır Millî MarşıMemleketim, memleketim, memleketim Sevgim ve kalbim senin içindir.Ey ülkelerin anası MısırSen hedefim ve gayemsinVe bütün insanların gayesiSeni elde etmek için birçok el uzanırMemleketim, memleketim, memleketim Sevgim ve kalbim senin içindirMısır, sen, incilerin en güzelisin Zamanın alnı üzerinde parlayan bir inci Ülkem, özgür olarak yaşayasın Düşmanlara rağmen esenlik içinde olasınMemleketim, memleketim, memleketim Sevgim ve kalbim senin içindir.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Pakistan Milli Marşı
Pakistan Millî Marşı(Söz; Abul Asar Hafeez Jullunduri, müzik; Ahmad G. Chagla, kabulü; müzik 1953, söz 1954) Mutluluklar kutsal yurda Mutluluklar bereket ülkesine Simgesi kırılmaz azmin Pakistan yurdu Mutluluklar sana inan kalesi Bu kutsal ülkenin yolu Halkın kardeşliğinin gücündedir Ulusumuz, ülkemiz ve devletimiz Parlasın şan ve şerefle sonsuza dek Kutlu olsun amacımız, ereğimiz.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.Yorumlar - Lütfen konu (Liste - Milli Marşlar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.