Llucmajor

LlucmajorKonumu
Llucmajor, Batı Akdeniz'de,
Akdeniz dünyanın en büyük iç denizidir. Kuzeyinde Avrupa, güneyinde Afrika, doğusunda Asya'nın yer alır. Çanakkale Boğazı ile Marmara Denizine buradan İstanbul Boğazı ile Karadeniz'e, Cebelitarık Boğazı ile Atlas Okyanusuna, Süveyş Kanalı ile Kızıldeniz'e, dolayısıyla Hind Okyanusuna bağlanır. Yüzölçümü 2.971.000 kilometrekaredir. Batıdan doğuya uzunluğu 3755 km, kuzeyden güneye genişliği 741 kilometredir. Düzgün bir derinliğe sahip olup, ortalama derinliği 1400 metredir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
İspanya'nın doğu sahiline yakın, İspanya'nın özerk bölgesi olan
İspanya İber Yarımadasının beşte dördünü kaplayan bir Avrupa devleti. Doğu ve kuzeydoğusunda Akdeniz, kuzey, kuzeybatı ve güneybatısında Atlas Okyanusu, kuzeydoğusunda Fransa ve Andoro Cumhûriyeti, batısında Portekiz bulunmaktadır. Akdeniz’deki Balear, Atlas Okyanusundaki Kanarya Adaları İspanya’ya aittir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Balear Takımadaları'na ait bir belediye.

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Mayorka Adası'nda olup nüfusu; 26,466'dır. (2002)

Linkler

 • http://www.mallorcaweb.com/towns/llucmajor/ Llucmajor rehberi - İngilizce
 • http://www.llucmajor.org Belediye resmi sitesi

  Fotoğraflar

  <gallery> Image:Praça_Central_de_Llucmajor.jpg Image:Llucmajor_at_rushhour.jpg </gallery>

  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

  Llucmajor Resimleri


  • Koordinatlar: 39°29′24″N, 2°53′29″E


  • Konumu  Yorumlar - Lütfen konu (Llucmajor) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.