Nikris hastalığı

Nikris hastalığı, özellikle fazla içki içen ve fazla kırmızı et yiyenlerde görülür. Daha fazla erkeklerde rastlanır.
El, ayak başparmağı, diz ve dirseklerde şişkinlik meydana gelir. Ağrı da vardır. Buraları dokunulmayacak kadar hassaslaşmıştır. Ateş

H alk arasında gut veya damla hastalığı tıp dilinde ise podagra denir. Özellikle fazla içki içen ve fazla kırmızı et yiyenlerde görülür. Daha fazla erkeklerde rastlanır. El, ayak başparmağı, diz ve dirseklerde şişkinlik meydana gelir. Ağrı da vardır. Buraları dokunulmayacak kadar hassaslaşmıştır. Ateş 39,4 0C'ye kadar yükselir. Tedavinin başarılı olması için mutlaka yatak istirahati gerekir. Gıda rejimi uygulanır.Acılı, tuzlu, sirkeli ve şekerli yiyecekler terkedilir. Alkol ve
Alkol (Arapçadan: evren eser = al-kuhl; rastık taşı tozu), karbon atomuna doğrudan doğruya -OH grubunun bağlı olduğu organik bileşiklere verilen genel addır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
sigara bırakılır. Dana,
Tütün içeren ve genellikle 85-100 mm uzunluk ve 4-8 mm genişliklerinde üretilen keyif verici madde. Öfori etkisi ile içilen sigara bir süre sonra fiziksel bağımlılık ortaya çıkarır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
koyun ve kuzu eti yenmez. Diğer etler, yağ, nişastalı yiyecekler mümkün olduğu kadar azaltılır. Şeker yerine bal kullanıllır.Az patates, yağsız beyaz peynir, yağsız süt, yoğurt, enginar, havuç, kereviz, kiraz, lahana, fasulye, zeytin, maydanoz, armut, çilek, erik, kara turp, üzüm, domates, ve pırasa yenilebilir. Ayrıca mümkün olduğu kadar çok limon suyu içilir.
Yaşadığı yerler: Dünyanın hemen hemen her yerinde evcil ve yabani olarak. Özellikleri: Ağırlığı 36-180 kg arasında değişen, geviş getiren memeliler. Üst çenelerinin ön dişleri yoktur. Eti, sütü, yünü ve derisi için beslenirler. Ömrü: 12-15 yıl. Çeşitleri: Evcil koyun, yeleli koyun, muflon, Argadi, bozkır koyunu, Tanrıdağı koyunu, Kanada koyunu ünlülarıdır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.Yorumlar - Lütfen konu (Nikris hastalığı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

arzu: bayanlara konuşuyorum bol bol ( günde 2bardak)süt içerek bu beladan kurtulabilirsiniz ve tabii daha bir çok hastalıktan - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
p.r.f.d.r betül bal: nikris hastalığı genellikle cinsel sonuçlarda görünür ve öldürücü hastalıktır - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
55samsun : Gut hastalığı, daha çok 30- 45 yaş arası erkeklerde ve 55-70 yaşlarındaki kadınlarda görülen bir romatizmal hastalıktır. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet bu hastalıktan dolayı ölmüştür. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Volkan ÜNAL: Fatih Sultan Mehmet ve diğer bazı padişahların ölümüne yol açan hastalık. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir: fatih sultan mehmette bu hastalıktan öldü - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Misafir: GENELLİKLE ateş yüksektir kanamalı bir hastalıktır ölüm olasılığı çok yüksektir - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.