Sünger Bob

Sünger BobDizinin ana karakterleri. Soldan sağa; Sandy, SüngerBob, Squidward ve Patrick.
SüngerBob KarePantolon Nickelodeon kablolu

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
TV şirketi için
Görüntünün ve görüntüyle alakalı seslerin aynı anda elektromanyetik dalgalar halinde yayılması prensibine dayanan en mükemmel haberleşme sistemlerinden biri. Televizyonun temel prensibi ışık enerjisinin elektrik enerjisine çevrildikten sonra yayınlanması ve alınan elektromanyetik sinyallerin tekrar ışık enerjisine çevrilmesidir.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi dizidir. Esas karakter; Sünger Bob, Yengeç Krusty restoranında çalışan bir ızgaracıdır. Saf bir karakter olmakla beraber çokta iyi kalplidir.Genellikle kare pantalon giyer,üzerinde ise gravat ve gömlek.Çorapları dize kadar çekilidir.Sarı ve deliklidir.Çok şirin bir görüntüsü vardır. SüngerBob, Nickelodeon'un en popüler çizgi filmidir. Video oyunları ve
15 Mayıs 1960 yılında doğmuş olan Stephen Hillenburg aynı zamanda sünger bob'un yaratıcısıdır. 1979 yılından beri 15 filmde rol almıştır. 2000 yılından beri 5 seslendirme yapmıştır. En son filmi Sponge Bob Kabuk Şehir'dir. 2008'de yeni filmi çıkacaktır. Ayrıca 2001 Oskar ödüllerinde (En popüler çizgi film yaratıcısı) (Sponge Bob) ödülünü almıştır
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
2004 yılında çekilen aynı isimde bir filmi vardır.

Karakterler

 • SüngerBob KarePantolon: Dizinin esas karakteridir.
 • Salyangoz Gary: SüngerBob'un evcil
  2004 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  hayvanı
  Hayvanlar genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanısıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi, köpek, at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  salyangozdur.
 • Deniz Yıldızı Patrick: Kayanın altında yaşayan bir deniz yıldızıdır. SüngerBob'un en iyi arkadaşıdır.
 • Ahtapot Squidward: Bir
  Salyangoz, Yaşadığı yerler: Tatlı su, deniz ve karada yaşayan çeşitleri vardır. Rutubetli yerlerde bol rastlanır. Özellikleri: Vücutları kabuklu veya çıplaktır. Karın altlarındaki kaslı ayakla sürünürler. Ağızlarında “radula” denen dişl bir dil mevcuttur. Karada yaşayanlar bahçelere büyük ziyanlar yapar. Ömrü: Kara salyangozu (Helix spiriplana) 15 yıl kadar yaşar. Çeşitleri: Yüzlerce türü mevcuttur.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  ahtapottur ve SüngerBob'un kapı komşusudur.
 • Sandy Cheeks: Teksaslı bir
  AHTAPOT (Octopus) familyası: Ahtapotgiller (Octopodidae) Özellikleri: 2-3 cm ile 10 m arasında değişik büyüklükte olanları vardır. Yaşadığı yerler: Bütün denizler. Çeşitleri: Elliden fazla türü mevcuttur.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  sincap ve SüngerBob'un arkadaşıdır. Sualtında kendisinin nefes almasını sağlayan
  Sincap, sincapgiller (Sciuridae) familyasından uzun kuyruk tüyleri ile dikkat çeken kemirici memeli hayvan türlerinin ortak adı. Sincap bazı yörelerde çekelez olarak da bilinir.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  camdan bir
  Cam Alm. Glas (m), Fr. Verre (m), İng. Glass. Silisli kumun ateşte eritilmesiyle yapılan saydam ve kırılgan madde. Genellikle alkali ve toprak alkali silikatlardan meydana gelen cam, bâzan borat ve alüminatlar da ihtiva eder.

  Camın ilk defâ ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmiyor. Çok eski bir târihe sâhip olduğu bir gerçektir. Üzerinde târih olan en eski cam ise M.Ö.1551-1527 yılları arasında yaşayan Firavun Amenhotep’e âit olan iri bir boncuk
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  evde yaşamaktadır.
 • Eugene H. Krabs: Yengeç Krusty restoranının sahibi yengeçtir.
  Ev Alm. 1. Haus, Heim n, Wohnung f, Fr. 1. Maison f, 2. Habitation, İng. 1. Hause 2. home. İnsanların, soğuk, sıcak veya dışarıdan gelecek her türlü tesirden korunmak ve içinde yaşamak için yaptıkları binalar. Eski Türkçe’de Göktürklerde “eb” şeklinde kullanılan kelime, daha sonra -b>-V değişikliği sonunda, barmak>varmak, bar>var kelimelerinde görüldüğü gibi, ev olmuştur. Evlerin büyüklerine konak, hükümdar ve devlet idaresinde hükümdardan sonra söz sahi
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Parayı sever. Genellikle "Bay Yengeç" diye çağırılır.
 • Pearl Krabs: Bay Yengeçin balina kızı.
 • Sheldon J. Plankton: Chum Bucket restoranının şeytani sahibi ve Yengeç Krusty'den nefret ediyor. Yengeç-Burgerin formülünün çalınmasını istiyor.Ayrıca karısı bir bilgisayardır.

  Yerler

 • Dizi, Bikini Bottom adında bir
  Para genel kabul gören değişim aracına verilen isimdir. Para, malların birbiriyle değiştirilebilmesini sağlar. Para: karşılığında Mal ve Hizmet almaya ve vermeye ; ve bunların ekonomik değerlerini takas etmeye yarayan üzerinde rakamsal değerler taşıyan kâğıt ( kâğıt olarak değer taşımayan kâğıt parçası ). Para genel kabul gören değişim aracına verilen isimdir. Para, malların birbiriyle değiştirilebilmesini sağlar.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  kasabada geçer. Bikini Bottom,

  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Büyük Okyanus'dadır.
  Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika ve Asya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu. İsmini İspanya krallığı adına Dünya'yı dolaşan Portekizli denizci Ferdinand Magellan vermiştir. Magellan, günler süren zorlu ve fırtınalı şartlar altında adını verdiği Macellan Boğazı'ndan geçip bu okyanusa açıldığında, fırtınaların dinmesinden ve kendisini sakin suların karşılamasından dolayı Portekizcede "sakin" anlamına gelen "Pasifico" kelimesinden yola çıkarak bu ismi vermiştir
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Şehirde birçok yer vardır.
 • Yengeç Krusty Restaurantı Bikini Bottom kasabasındaki bir fast food restoranıdır. Eugene H. Krabs sahibidir. <!--kategori-->

  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
  Şehir veya kent veya kasaba. Aslı Arapça'dır. Ancak Arapça'da şehrin karşılığı Madina'dır. En büyük yerleşim birimi anlamına gelmektedir. Türkiye'nin en büyük şehirleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, ve Adana'dır.
  ...Tümünü okumak için linke tıklayınız.

  Sünger Bob Resimleri


  • Dizinin ana karakterleri. Soldan sağa; Sandy, SüngerBob, Squidward ve Patrick.  Yorumlar - Lütfen konu (Sünger Bob) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.