Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları günümüzde artık çok çeşitlilk göstermektedir. Bu cihazları kullanıldıkları alanlara göre guruplandırabiliriz.

Su Arıtma Cihazları hakkında ansiklopedik bilgi

Su arıtma cihazları günümüzde artık çok çeşitlilk göstermektedir. Bu cihazları kullanıldıkları alanlara göre guruplandırabiliriz.

 • 1- Reverse Osmosis Arıtma Cihazları

 • 2- Ultraviole Arıtma cihazları

 • 3- Su Yumuşatma cihazları

 • 4- Aktif Karbon cihazları

 • 5- Kum Filtreli su arıtma cihazları

  Su arıtma cihazları yukarıdaki guruplara göre tespit edilen ihtiyac doğrultusunda kullnılmaktadırlar. İçme suları için farklı bir cihaz, distile su elde etmek için farklı bir cihaz sistemi kullanılmaktadır.

  Günümüzde özellikle içme suyu ihtiyaçlarını karşılmak için işyerlerinde ve evlerde su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Özellikle Reverse osmosis su arıtma cihazlarına çok yoğun bir talep oluşmuştur. Bu cihazlar yapıları gereği çok kaliteli içme suyu üretmektedirler.


  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Su Arıtma Cihazları maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.  Yorumlar - Lütfen konu (Su Arıtma Cihazları) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.