Tebbet Suresi

Tebbet Suresi (Arapça: سورة المسد ) Kur`an-ı Kerim`in yüz on birinci suresidir.Fatiha Suresinden sonra Mekke döneminde inmiştir.

Tebbet Suresi hakkında ansiklopedik bilgi

Tebbet Suresi ( Arapça: سورة المسد ) Kur'an-ı Kerim'in yüz on birinci suresidir. Fatiha Suresinden sonra Mekke döneminde inmiştir. Beş ayettir. "Mesed suresi" diye de anılır. "Tebbet" kelimesi, "kurusun" anlamında bir bedduadır. Surenin anlamı şöyledir: "Ebu Leheb'in iki eli kurusun! Kurudu da. Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi. O, alevli bir ateşte yanacak. Odun taşıyıcı olarak ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde karısı da (ateşe girecek)

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Tebbet Suresi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Tebbet Suresi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.