Terry Fox

Terrance Stanley Terry Fox, (d. 28 Temmuz 1958 – ö. 28 Haziran 1981) Kanadalı atlet ve kanser tedavisi konusundaki aktivist. Kanada'yı baştan başa geçtiği Umut Maratonu ile ünlenmiştir. Bu koşuyu Fox bir bacağı protez olduğu halde tamamlamıştır. Kanada'nın en ünlü simalarından birisi olan Fox adına her sene Eylül ayında yarışmalar düzenlenmektedir.

Terry Fox hakkında ansiklopedik bilgi

Terrance Stanley "Terry" Fox, (d. 28 Temmuz 1958 – ö. 28 Haziran 1981) Kanadalı atlet ve kanser tedavisi konusundaki aktivist. Kanada'yı baştan başa geçtiği Umut Maratonu ile ünlenmiştir. Bu koşuyu Fox bir bacağı protez olduğu halde tamamlamıştır. Kanada'nın en ünlü simalarından birisi olan Fox adına her sene Eylül ayında yarışmalar düzenlenmektedir.

Dış bağlantılar

  • http://www.terryfox.org/ The Terry Fox Foundation
  • http://archives.cbc.ca/IDD-1-74-1649/people/terryfox25/ CBC Digital Archives - Terry Fox 25: Reliving the Marathon of Hope
  • http://www.bcsportshalloffame.com BC Sports Hall of Fame and Museum
  • http://www.gg.ca/honours/search-recherche/honours-desc.asp?lang=e&TypeID=orc&id=1974 Order of Canada Citation
  • http://www.terryfox.org/Foundation/index.html Biography from the Terry Fox Foundation
  • http://www.sfu.ca/terryfox/about.html Biography at Simon Fraser University website

    Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Terry Fox maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.    Yorumlar - Lütfen konu (Terry Fox) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.