Tuba (müzik aleti)

Diğer anlamı|Tuba

Tuba (müzik aleti)Tuba

Tuba (müzik aleti) hakkında ansiklopedik bilgi

Tuba üflemeli bir çalgıdır. Geniş, konik borulu ve pistonlu, genellikle prinç ve bakırdan yapılan bir çalgıdır. Orkestralardaki en kalın nefesli enstruman sesini vermek üzere Alman besteci Richard Wagner tarafından 1800'lü yıllarda geliştirilmiştir. Orkestralarda ve bandolarda çokça kullanılır. Bası en kuvvetli olan alettir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Tuba (müzik aleti) maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Tuba (müzik aleti) Resimleri


  • TubaYorumlar - Lütfen konu (Tuba (müzik aleti)) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

selin: KORNO

korno bakır üflemeliçalgı.Ses tonu veifade değişikliği essizdir.Yumuşak bir tona sahiptir ve orkestra ile uyum gösterir.İstendiği zaman, öteki çalgılardan sıyrılarak rarlak kişiliğini belirtir.Genellikle surdini kullanarak derin bir ses verir.

bir obua çeşidir diyebiliriz.Obuadan daha tiz sesler çıkarabilir.döne döne uzanan ve ağız geniş bir huni ya da bir çan şklinde açılan bakır bırudur kabaca. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.