Turan taktiği

Savaş sırasında okçu süvari birlikleri yıldırım hızıyla düşman birliğine ok yağdırıp şaşkına çevirirler, sonra öbür birlikler düşmanı çevirerek imha ederlerdi. Savaş sırasına yarım ay biçiminde açılırlar, merkezdekiler geri çekiliyormuş gibi görünür ve onları takip eden düşman, sağ ve...

Turan taktiği hakkında ansiklopedik bilgi

Savaş sırasında okçu süvari birlikleri yıldırım hızıyla düşman birliğine ok yağdırıp şaşkına çevirirler, sonra öbür birlikler düşmanı çevirerek imha ederlerdi. Savaş sırasına yarım ay biçiminde açılırlar, merkezdekiler geri çekiliyormuş gibi görünür ve onları takip eden düşman, sağ ve sol kanatların kapanmasıyla çevrilmiş olurdu. Bu savaş usulüne Türkler kurt oyunu (Turan taktiği) adını verirlerdi.Yorumlar - Lütfen konu (Turan taktiği) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

derya509: resulu ekrem hz muhammedın uhud savaşında uygulamayı planladıgı savaş taktıgı ıdı ancak uhud dagına yerleştırdıgı okcuların kesınlıkle o dagı terketmemelerı uyarısına ragmen terketmelerı netıcesınde savaş kaybedılmış ıstenılen sonuc alınamamıştır - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.