Yavuz Bülent Bakiler

Yavuz Bülent Bakiler 23 Nisan 1936 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu.

Yavuz Bülent Bakiler hakkında ansiklopedik bilgi

Yavuz Bülent Bakiler 23 Nisan 1936 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir süreliğine Ankara Radyosu'nda çalıştı. Daha sonra Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak görevlendirildi. Gazetecilik, yöneticilik, avukatlık ve Sivas milletvekilliği yaptı. Hisar dergisi şairleri arasında yer aldı.

Geleneksel şiirimizin öz ve şekil özelliklerini kendi şiir potasında eriterek kişiliğine kavuştu. Şiirlerinde, Anadolu'ya, Anadolu insanına eğilmiş, onların sorunlarını yapıcı bir tavırla dile getirmiştir. Sade ve rahat bir dili, aydınlık bir üslubu vardır. Milli ve manevi değerlere bağlı kalmıştır. Bu tarafı ile, Arif Nihat Asya'nın milli havası, mistik şiirine yakın görünmektedir.

ŞİİR KİTAPLARI:

Yalnızlık (1962), Duvak (1971), Seninle (1986)

Üsküp’ten Kosova’ya (gezi notları)Yorumlar - Lütfen konu (Yavuz Bülent Bakiler) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Anonim : Epidural Serzeryanla yaklaşık 20 gün önce doğum yaptım,başından sonuna çok rahat ve başarılı bir doğumdu,normal doğumun sıkıntısını çekmeden ,normal doğum atmosferinde bebeğinizin ilk saniyelerini paylaşabilmek harika bir duyguydu.Bu doğum şeklini kesinlikle tavsiye ediyorum,bu arada çok değerli doktorum Prof.Dr.Sn.İskender BAŞER'in ve anestezi uzmanımız Sn. Kenan ERK'in payının çok büyük olduğunuda söylemeden geçemeceğim.Kendilerine sizin aracılığınızla tekrar çok teşekkür etmek istiyorum. - 8 yıl, 4 ay önce yazıldı.