Yellowstone Milli Parkı

Amerika Birleşik Devletlerinde bir milli park. Dünyada ilan edilen ilk milli parktır.


<p>Yellowstone Milli Parkı'nda bir su havuzu

Yellowstone Milli Parkı'nda bir su havuzu
Yellowstone Milli Parkı veya Yellowstone Ulusal Parkı. ABD'de 1872 yında ilan edilen bir
ABD Amerika Birleşik Devletleri'nin kısaltması.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
ulusal park. Tarihte ilan edilen ilk milli park olma özelliğini taşımaktadır. Milli parkın büyüklüğü yaklaşık olarak 8987 km²'dir. Amerika'nın
Bütün Dünya ülkeleri ulusal değer niteliğindeki doğal ve kültürel sahalarını ulusal park olarak tesis etmektedirler. 2873 sayılı ulusal parklar yasasına göre ulusal park ;bilimsel ve görürüm bakımından ,ulusal ve uluslararası ender bulunan tabi ve kültürel kaynak değerleri koruma, dinlenme ve turizm alanlarına sahip doğa parçacıklarıdır
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
, Wyoming ve

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Montana eyaletlerinin kesiştiği yerde bulunur. Özellikle içinde bulunan çok büyük gayzerleri ile tanınır.
Montana ABD'nin kuzey batısında bir eyalet. kuzeyinde Kanada, batısında İdaho, güneyinde Wyoming, doğusunda Kuzey Dakota ve Güney Dakota vardır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
Memeliler,
Çift ve karmaşık dolaşım sistemine sahip sabit sıcaklıklı hayvanlardır. Vücutları genellikle kıllarla örtülüdür. Genç bireyler anne sütü ile beslenirler. Genellikle bacak şeklinde oluşmuş dört üyeleri vardır. Solunumda diyafram kullanırlar; alt çeneleri bir çift kemikten oluşmuştur.; orta kulaktaki kemikler üç parçalı olup kulak zarı ve iç kulakla bağıntılıdır. Hemen hepsinde yedi boyun omuru vardır.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
kuşlar,
Kuşlar vücutları tüylerle örtülü, akciğer solunumu yapan, sıcakkanlı, yumurtlayan, gagalı, kanatlı omurgalı hayvanların ortak adı.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
balıklar ve

...Tümünü okumak için linke tıklayınız.
sürüngenlerin yüzlerce türüne ev sahipliği yapmaktadır.


Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesindeki ilgili madde kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
Yılan ve kertenkeleleri inceleyen bilim dalı.
...Tümünü okumak için linke tıklayınız.Yorumlar - Lütfen konu (Yellowstone Milli Parkı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.