Asabiyye ya da Asabiyyet İbn-i Haldun'un düşünce sisteminde toplumların ilkellikten uygarlığa doğru ilerlemesini sağlayan temel toplumsal bağdır.

ASABIYET (türkçe) anlamı
Sinirlilik.
ASABIYET (türkçe) anlamı
1. sinirlilik
ASABIYET (türkçe) ingilizcesi
1. n. short temper,
ASABIYET (türkçe) almancası
1. Erregbarkeit
2. Nervosität
asabiyet ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Asabiyye

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Asabiyet

  Asabiyye ya da Asabiyyet İbn-i Haldun'un düşünce sisteminde toplumların ilkellikten uygarlığa doğru ilerlemesini sağlayan temel toplumsal bağdır.

  Fever

  Fever:

  Ebu Talib

  Ebu Talib Resul-i ekrem efendimizin amcası ve hazret-i Ali’nin babası. Peygamber efendimiz, sekiz yaşındayken dedesi Abdülmuttalib vefat edince, Ebu Talib’in yanında kaldı. Hicretten üç yıl önce, seksen yaşını geçmiş olarak vefat etti. Peygamber efendimizin dedesi ...

  Uyku

  Uyku tüm memelilerde, kuşlarda ve balıklarda gözlenen doğal dinlenme biçimidir. Bu canlılar günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uykuya ihtiyaç duyarlar. Uyku tam anlamıyla şuursuzluk olarak nitelendirilemez. İnsanlarda yetersiz uyku alınmaması unutkanlık , asabiyet, ...

  Kafein

  Tein, matein ve guaranin olarak da bilinir. Bir alkaloid olan kafein doğal olarak kahvede, çayda, Yerba mate'de, guarana'da ve ,az miktarda, kakao içinde bulunur. Kafeinin karateristik, yoğun bir acı tadı vardir. Kola gibi bazı gazlı içeceklere tat vermesi için eklenmektedir.

  Stevia

  Stevia. Paraguay ve Brezilya'da yüzyıllardan beri tatlandırıcı ve tedavi edici özellikleri nedeniyle kullanılan stevia (şeker bitkisi, şekerotu) Japonya'da da otuz yılı aşkın bir süredir milyonlarca kişi tarafından tatlandırıcı ve gıda katkısı olarak kullanılmaktadır.

  Asparagin

  Asparajin (Asn, N) proteinleri oluşturan 20 aminoasitten biridir. Yan zincirinde karboksamit grubu içerir.