Av şu anlamlara gelebilir:

AV (türkçe) anlamı

1. 1 . Karada
2. denizde
3. gölde veya akarsularda evcil olmayan hayvanları vurma veya yakalama işi:
4. Av köpeği avdan kalmaz.-
5. Ava giden avlanır.-
6. 2 . Bir hayvanın bir başka hayvanı yemek için yakalaması.
7. 3 . Bu yollarla yakalanan hayvan.
8. 4 . mecazTuzağa düşürülen
9. kendisinden yararlanılan kimse.
10. Atasözü
11. deyim ve birleşik fiiller
12. ava çıkmak
13. av avlanmış
tav tavlanmış

AV (türkçe) anlamı

14. karada
15. denizde
16. havada evcil olmayan hayvanları vurma ya da yakalama işi
17. kovalayarak ya da tuzağa düşürerek elde etme eylemi
18. takip
19. bir hayvanın bir başka hayvanı yemek için yakalaması işi
20. tuzağa düşürülen
21. kendisinden yararlanılan kimse.
22. bu yollarla yakalanan hayvan.

AV (türkçe) ingilizcesi

1. [av (audiovisual) ]n. Ab
2. eleventh month of the Hebrew calendar
3. n. Ab
eleventh month of the Hebrew calendar,

av (fransızca) ingilizcesi

4. n. Ab
5. eleventh month of the Hebrew calendar,

AV (türkçe) fransızcası

1. chasse [la]
2. proie [la]

AV (türkçe) almancası

1. n. Beute
2. Jagd

av (ingilizce) ispanyolcası

1. abbr. avda.
Av şu anlamlara gelebilir: * Av, Karada, denizde, gölde veya akarsularda evcil olmayan hayvanları vurma veya yakalama işi yahut bu yollarla yakalanan hayvan * Avcılık, günümüzde daha çok bir tür spor dalı, insanların karınlarını doyurmasına yönelik bir uğraş * Avcı (veya yırtıcı) av olarak adlandırılan diğer hayvanları veya organizmaları "avlanma" adı verilen bir davranışla avlayıp öldüren organizma * Av , İbrani takvimine göre resmi yılın on birinci ayıdır * Av , Michael Crichton'ın bir romanı * Av ya da orijinal adıyla Predator, başrolünde Arnold Schwarzenegger'in yer aldığı ABD yapımı 1987 tarihli bir film * Av 2 ya da orijinal adıyla Predator 2, 1990 yılı yapımı bir bilim kurgu, gerilim, korku filmi * Av Zamanı, Erden Kıral'ın yönetmenliğini yaptığı 1988 yapımı bir film * Av Mevsimi, Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı bir film * Av Partisi , 2007 ABD Hırvatistan Bosna-Hersek ortak yapımı macera komedi film * The Hunting Party , Lost dizisinin bir bölümü * AV-8B Harrier II, V/STOL uçaklarından biri * Av tüfeği, avcılık ta kullanılan tüfek lere verilen genel ad * Abdülaziz Av Köşkü * Selçuklu Av Köşkü * 31nci Taktik Av Kanadı * 31nci Av-Bombardıman Kanadı ==Ayrıca bakınız== *Avcı

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki av maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Av

  Av şu anlamlara gelebilir:

  Av Köpeği

  Av köpekleri ya da avcı köpekleri, çok iyi koku alan ve kuş avı esnasında avcılara istikamet göstererek, avları ürküterek ya da bulup getirerek yardımcı olan köpekler. Av köpekleri dünyadaki bazı önemli köpek kulüpleri tarafından kabul edilen köpek gruplarından birisidir. ...

  Av Mevsimi

  ''Av Mevsimi'', Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturduğu bir filmdir.

  Av Tüfeği

  Avcılıkta kullanılan tüfeklere verilen genel ad. Av tüfekleri; piyade tüfeklerinden farklı olarak birbirine bitişik iki namlu, nadiren de tek namluludur. Basit modelleri olduğu kadar, son derece modern ve fişek kapasiteleri yüksek olan çeşitli tiplerde av tüfekleri üretilmektedir.

  Wav

  WAV, İngilizce ``dalga`` anlamına gelen ``Wave`` kelimesinin ilk üç harfinin alınmasıyla oluşturulmuştur sayısal ortamda hiçbir sıkıştırma yöntemi uygulamadan ses saklama biçimidir.

  Av Zamanı (film)

  Terörizmin ortalığı kasıp kavurduğu günlerde Cunda Adası`na giden yazar, burada çalışan dul bir kadından ilham alarak yine yazmaya başlar.

  Avârız Vakfı

  Osmanlı`da bir bölgeden alınan özellikle nakdî avârıza karşı o yerin hayırseverlerinden veya zenginlerinden para toplamak suretiyle vergilerin ödenmesi için kurulmuş para vakıflarıdır. Bu vakıfların geliri ile halka bir mükellefiyet yüklenmeden avârız ödenmiştir. Az bir ...

  Selçuklu Av Köşkü

  Antalya - Kumluca karayolunun Kemer girişindeki orman içinde bulunan Selçuklu Av Köşkü, 1230 - 1248 arası döneme tarihlenmektedir. Yapı, bilinen üç Selçuklu av köşkünden biri olmakla beraber, bölgenin de tek Selçuklu yapısı ve Türk - İslam sanat geleneğinin tek örneği olma ...

  Av Zamanı

  Av Zamanı, Erden Kıral'ın yönetmenliğini yaptığı 1988 yapımı bir film. Film, 2. Ankara Film Şenliği'nde en iyi film ödülü almış ve Berlin Film Festivali'ne kabul edilmişti.

  Avârız

  Avârız Osmanlı Devleti zamanında olağanüstü hallerde halka yüklenen malî, aynî ve bedenî vergilerdi. Fakat zamanla sürekli vergi hâline gelmiştir. Günümüz Türkiye`sindeki deprem vergileri aynen buna benzer.