bari

Bari İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir.

BARI (türkçe) anlamı
1. f. Hususu ile. Hele. Hiç olmazsa. Bir def'a.
BARI (türkçe) anlamı
2. hiç olmazsa
3. öyle ise.
BARI (türkçe) ingilizcesi
1. [Bari]n. Bari
2. ancient Barium
3. capital of the region Apulia in southeast Italy on the Adriatic sea
4. second main city in southern Italy
5. a strategically positioned seaport and a university city
6. a flourishing commercial and industrial centrev. cheat
7. swindle
8. deceiven. cardsharper
9. dishonest cardplayer,
BARI (türkçe) fransızcası
1. au moins
BARI (türkçe) almancası
1. zumindest

bari ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Bari

bari nerede?

bari haritadaki konumu

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Nazmi Bari

  Türk tenisinin duayenlerinden Nazmi Bari 13 Kasım 1929'da İstanbul Feriköy doğumlu. 1951'den 1965'e kadar Türkiye şampiyonu. Kendini koyu Fenerbahçeli ve koyu Atatürkçü olarak tanımlıyor. Wimbledon'da 1958'de elemelere katıldı. Türkiyeyi Grand Slam'larda temsil eden ilk tenisçimiz. ...

  Bari (anlam Ayrımı)

  * Bari: İtalya'da bir şehir.* AS Bari: İtalya'da bir futbol kulübü.* Bâri': İslam'da Allah'ın bir adı.

  Bari Ili

  Bari ili (İtalyanca:''Provincia di Bari'') güney İtalya'da Puglia bölgesinin ili olup merkezi Bari şehridir. İlin alanı 3.825 km² olup bu ile bağlı olan 41 komün bulunur.

  AS Bari

  Associazione Sportiva Bari İtalya'nın Bari, Apulia şehrinde 1908 yılında kurulmuş bir futbol kulübüdür. Kulüp yıllarca Serie B ile Serie A arasında gidip gelmiştir ve şu an Serie A'da mücadele vermektedir.

  Hudhayfah Ibn Mihsan Al-Bariqi

  Hudaifa bin Mihsan al-Bariqi(Arapça : حذيفة بن محصن البارقي), İslam peygamberi Muhammed'in sahabelerinden. İslam tarihinde yeri önemlidir ve Ömer'in halifeliğinde ordu komutanlığı yapmıştır.

  Arfaja Al-Bariqi

  Arfaja al-Bariqi(Arapça : عرفجة بن هرثمة البارقي d. 598 ö. 654), İslam peygamberi Muhammed'in sahabelerinden. İslam tarihinde yeri önemlidir ve Ömer'in halifeliğinde ordu komutanlığı yapmıştır.

  Nicola Di Bari

  Nicola Di Bari (29 Eylül 1951, Napoli) İtalyan Şarkıcı-şarkı yazarı

  Bari (din)

  İslâm dininde Allah`ın 99 isminden, manası: yarattıklarını temiz ve sağlam bir nizâm üzere yaratan, olgunlaştırarak birbirinden farklı niteliklerde meydana getiren.==İsmin geçtiği Kuran ayeti==*(59:24) O, yaratan, var eden, varlıklara şekil veren Allah`tır. En güzel isimler ...

  Bar

  BAR Alm. Bar (n), Fr. bar (m), İng. bar. Atmosfer basıncını ölçmede kullanılan basınç birimi. Sembolü "Bar"dır. C.G.S birim sisteminde basınç birimi “Bari” (dyn/cm2)dir. 106 Bari= 1 Bar’dır. 1 Bar= 105 Pascal’dır (Bkz. Basınç). Kaynak: Rehber Ansiklopedisi

  ATV

  ATV aşağıdaki anlamlara gelebilir: