Barikat aşağıdaki anlamlara gelebilir:

BARIKAT (türkçe) anlamı

1. Fr. Bir yolu kapamak üzere
2. ele geçirilen her türlü eşyadan faydalanılarak meydana getirilen engel.

BARIKAT (türkçe) anlamı

3. bir yolu ya da geçidi kapamak için elaltındaki her türlü araçtan yararlanarak yapılan engel.

BARIKAT (türkçe) ingilizcesi

1. n. barricade
2. crush barrier
3. roadblock

BARIKAT (türkçe) fransızcası

1. barrage [le]
2. barricade [la]

BARIKAT (türkçe) almancası

1. n. Barrikade
2. Straßensperre
Barikat aşağıdaki anlamlara gelebilir: *Barikat Türkiyede kurulan ilk türkçe rap gruplarından biri. *Barikat Türkçe rapte bir şarkının adı. *Barikat politik yayın yapan bir aylık dergi. Barikat, yollarda engel amaçlı kurulan set.

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki barikat maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Rap

  Rap, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970`lerin getto Amerika`sına dayanmaktadır. Amerika`nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

  Toma

  TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı), birden fazla üretici tarafından (Nurol Makina, Volkan İtfaiye) güvenlik güçlerinin gereksinimlerini karşılamak için üretilen zırhlı bir su topudur. İç güvenliği sağlamada ve toplumsal olayların bastırılması ve kontrol altına ...

  Paris Komünü

  Paris Komünü terimi aslında Fransız Devrimi sırasındaki Paris hükümeti için kullanılır. Bununla birlikte terim Paris’te 18 Marttan (aslında resmen 26 Mart) 28 Mayıs 1871’e uzanan kısa sürede iktidarda olan sosyalist idare için kullanılır.

  Ogeday

  Ogeday (d. 1981, Mersin - ), Türk rap şarkıcısı. 2002 Ekim'inde tanındı.

  I. Enternasyonal

  28 Eylül 1864, dünya proletaryasının enternasyonalizmin somut ifadesi olarak ilk kez bir araya geldiği gündür. I. Enternasyonal, 28 Eylül 1864’te Londra’da Uluslararası İşçiler Derneği adı altında kuruldu. Aslında enternasyonalizm düşüncesi 18. yüzyılın sonundan itibaren ...

  Lokmacı Barikatı

  1963 yılında kurulan barikat Lefkoşa'yı Yeşil Hat üzerinde ikiye ayırıyor.

  Barikat (müzik Grubu)

  Barikat, Türkiye'de kurulan ilk Rap grubu olarak bilinir.