Ceket

Erkeklerin ve kadınların giydiği, genellikle önden düğmeli, kalçayı örten, kollu üst giysisi.

CEKET (türkçe) anlamı

1. Erkeklerin ve kadınların giydiği
2. genellikle önden düğmeli
3. kalçayı örten
kollu üst giysisi.

CEKET (türkçe) anlamı

4. erkeklerin ve kadınların giydiği
5. genellikle önden düğmeli
6. kalçayı örten
7. kollu giysi.

CEKET (türkçe) ingilizcesi

1. n. jacket
2. coat

CEKET (türkçe) fransızcası

1. jaquette [la]

CEKET (türkçe) almancası

1. n. Jacke
2. Jackett
3. Rock
thumb|exemple de veste pour homme avec pochette thumb|exemple de coupe de veste

Erkeklerin ve kadınların giydiği, genellikle önden düğmeli, kalçayı örten, kollu üst giysisi. Fransızca jaquette giyim-taslak kültür-taslak

Linkler

Ceket Tdk Şablon:Giyim kuşam

Sako Sakko Sportcoat Veste

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ceket maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Deri Ceket (oyun)

  “Roma Hamamı (oyun)” ve “Otobüs (oyun)” adlı oyunlarıyla bilinen Bulgar tiyatrosunun çağdaş yazarı Stanislav Stratiev’in yazdığı, Tiyatro Oyunu, Türkiye'de ilk defa Rahmi Dilligil yönetiminde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenmiştir.

  Converse

  Converse, 20. yüzyılın başlarında kurulan bir amerikan ayakkabı üreticisidir.

  Jersey

  Jersey, Batı Avrupa'da, Fransa'nın kuzeyinde yer alan Manş Adaları'ndan biri. Birleşik Krallığa bağlıdır. Atlas Okyanusu'na 70 km sahil şeridine sahiptir.

  Kilt

  Kilt, İskoç erkeklerinin giydiği etek. İskoçya'da düğün ve balo gibi özel günlerde giyilen bu etekler aslında ulusal gururun ve aile/klan ilişkilerinin önemli bir sembolüdür.

  Parka

  Parka ya da anorak, kalın ve kaba yapılı bir cekettir. Boynu ve başı kapatarak bel altına, dizlerin biraz üstüne kadar uzanır.

  Pink

  Asıl adı Alecia Moore olan ünlü Amerikan pop şarkıcısı Pink, 8 Ekim 1979'de Amerika'nın Pensilvanya eyaletinin Doylestown bölgesinde dünyaya geldi. Şarkıcının Pink adını almasının sebebi, sanıldığı gibi müzik dünyasına ilk adım attığında saçlarının pembe renkli ...