Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, tam adı Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro olup 5 Şubat 1985 yılında Portekiz`in Madeira adasında doğmuştur. Şu anda İngiltere`nin ve dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden biri olan Manchester United`da oynamaktadır.

Cristiano Ronaldo 30 yaşında. Daha kesin bir ifadeyle söylemek gerekirse 11161 gün, 17 saat, 6 dakika ve 6 saniye.
Cristiano Ronaldo, günü, bir Sal günü doğdu. 31. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 161 gün var.
Cristiano Ronaldo 1.85 m uzunluğunda.
Cristiano Ronaldo'nun burcu Kova.
Evet, Cristiano Ronaldo yaşıyor.
Cristiano Ronaldo, tam adı Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro olup 5 Şubat 1985 yılında Portekiz`in Madeira adasında doğmuştur. Şu anda İngiltere`nin ve dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden biri olan Manchester United`da oynamaktadır.

Fiziki özellik bakımından 1.84 cm boy ve 75 kg ağırlığına sahiptir. Ronald Becc hayranı olan babası bu yüzden ona Ronaldo ismini vermiştir.

Manchester United`a 12.24 Milyon Pound karşılığında transfer olmuştur. Bu takımla ilk maçını 16 Ağustos 2003`te Bolton Wanderes a karşı oynamıştır. Manchester United takımının 7 numaralı formasını giymektedir ve ayrıca Manchester United`a gelen ilk portekizli oyuncu olarak tarihe geçmiştir.

Manchester United forması ile ilk sezonunda Sir Matt Busby Yılın Futbolcusu ödülünü almıştır. 2002/2003 sezonunda 25 maçta forma giymiş ve 3 gol atmıştır. 2003/2004 sezonunda 39 maçta forma şansı bulmuş ve 8 gol atmıştır, ayrıca FA Cup finalinde Milwall ile oynanan maçta forma giymiştir.Daha önce Portekiz`in Sporting Lizbon takımında oynamıştır.Onu diğerlerinden farklı kılan özelliği çok hızlı olması, inanılmaz bilek hareketleri ve çalım yeteneğine sahip olmasıdır. Euro 2004 de yıldızı parlayan oyuncu Portekiz milli takımının vazgeçilmez ilk 11`i arasında bulunmaktadır.

Günümüzde birçok şirket reklamlarını Cristiano Ronaldo ile çekmeyi istemektedir ve bu yüzden onunla iş yapmak isteyen tonlarca parayı gözden çıkarmak zorundadır. Jessica Miller ile birlikte Pepe Jeans reklamında oynamıştır. Ayrıca Japon otomobil ve motosiklet üreticisi Suzuki şirketinin Suzuki Swift araba reklamında oynamıştır. Bunlar dışında özellikle de Nike şirketinin yarattığı Joga Bonito akımının süperstarları arasında bulunmaktadır.

Cristiano Ronaldo nun Sporting Lizbon`dan Manchester United takımına transferi çok ilginçtir.İki takımın hazırlık karşılaşmasında Sporting Lizbon forması giyen yıldız Manchester United`a karşı adeta tek başına oynayarak takımının kazanmasını sağlamıştır.Böylece Cristiano Ronaldo`yu çok beğenen Manchester United takımı yıldız futbolcuyu transfer etmiştir.

Linkler} } }Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Cristiano Ronaldo maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo
2011-04-09T13:10:00+03:00
bence c.ronaldo hem bnm gibi kolbastı oynuyor hem de ben ona özniyorum ne desem bilmiyorum ama c.ronaldo bnm abim gibi görünüyorum oda beni kardeşi gibi görsün): cevap bekliyorum
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar