Konuşma metinleştirici ya da konuşma tanıma, sesli konuşmayı yazıya çeviren bilgisayar yazılımlarına verilen genel ad.

DIKTE (türkçe) anlamı

1. başkası tarafından yazılmak için söyleme
2. yazdırma
bu biçimde yazdırılan şey.

DIKTE (türkçe) anlamı

3. Bir başkasına o anda söyleyerek yazdırma
4. yazdırım.
5. 2. anlamı Bu biçimde yazdırılan ÅŸey.

DIKTE (türkçe) ingilizcesi

1. [Dikti]n. thickness
2. density
3. fatness
4. n. dictation
5. dictate

DIKTE (türkçe) fransızcası

1. dictée [la]

DIKTE (türkçe) almancası

1. n. Ansage
2. Diktat
3. Nachschrift
dikte ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Konuşma metinleştirici

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki dikte maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Condottieri

  Condottieri (İtalyanca: ''Condottieri'', tekil halde condottiero ve condottiere) Orta Çağ'da Rönesans dönemi boyunca Papalık Devleti de dahil olmak üzere İtalyan şehir devletleri tarafından kullanılan sözleşme usülü çalışan paralı asker liderlerini ve kurumlarını anlatır.

  Telgraf

  Telgraf, iki merkez arasında, kararlaştırılmış işaretlerin yardımıyla yazılı haberlerin veya belgelerin iletimini sağlayan bir telekomünikasyon düzenidir. Çeşitli kodlar kullanılmak sûretiyle mesafeler arasında elektrik sinyalleriyle yazılı bilgi gönderilmesini sağlayan bir ...

  şiddet

  Şiddet veya Yeğinlik, temel dürtü ve varoluş gereği savunma veya karşı savunma harici daha çok insanlarda ve topluluk halinde yaşayan hayvanlarda grup içi otorite sağlamak için diğerinin varlığını tehdit unsuru görmek ve onu bu konuda denemek daha doğrusu sindirmek için karşı ...

  Mozart

  Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) yapıtlarındaki insan sevgisi, pırıltılı huzur, yalnız ruhsal bozuklukları değil, fiziksel hastalıkları da onarmakta. Bugün bile ileri tıp merkezlerinde, ameliyat sonrası nice hasta Mozart müziği ile iyileştiriliyor. 1956'da doğumunun 200.