Edmondo De Amicis

Edmondo De Amicis

1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. "1870/71 Yılları Anıları" adını verdiği kitabı...

Edmondo De Amicis öldüğünde, 61 yaşındaydı.
Edmondo De Amicis, günü, bir Perembe günü doğdu. Yaşasaydı 62. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 51 gün vardı.
Edmondo De Amicis'in burcu Terazi burcuydu.
Hayır, Edmondo De Amicis 03/11/1908 tarihinde öldü.
1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve


Edmondo De Amicis(1846-1908)
Edmondo De Amicis(1846-1908)
makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. "1870/71 Yılları Anıları" adını verdiği kitabı yayımladı ve bundan sonra ordudan ayrılıp kendini tamamen yazı yaşamına verdi. Ardı ardına yazdığı kitaplarla ün kazandı. En bilinen eserlerinden biri de çocuk kalbidir. Bir de İstanbul ve Türkiye gezilerini anlatan 2 ciltlik bir kitap çıkardı.

Torino Kentine yerleşti ve eğitim konularıyla ilgilenmeye başladı. Dostlar adını verdiği 2 ciltlik kitabı ruhbilimsel gözlemler yönünden büyük bir öneme sahiptir. Başyapıtı sayılan Çocuk Kalbi tam 25 dile çevrildi. Bu yapıtı büyük bir ün kazandı. Okyanus Üstünde, Öğretmenin Romanı, Herkesin Arabası, Okul ile Ev Arası adlı yapıtlarından sonra, 1905’te İtalyanca üzerine incelemeler ve görüşlerini Güzel Dil adlı yapıtında toplamıştır.

Edmondo De Amicis, 1908’de hayata gözlerini yummuştur.
Önceki Paylaşımlar