Ekol

1990 - Ekol Kuruldu. Şirket için en uygun isim üzerinde düşünülürken, bu ana hedef göz önünde bulundurularak her dilde aynı şekilde okunabilecek bir isim olmasına dikkat edilmiş, "okul" anlamına gelen latince kökenli "Ecole" ismi uygun görülmüştür.

EKOL (türkçe) anlamı

1. (Fr. Ecole) Fikir üzerinde işleyen bir nevi mekteb.
2. Bir üstadın talebeleri. Bir üstadın mesleği
3. tarzı

EKOL (türkçe) anlamı

4. Bir bilim ve sanat kolunda ayrı nitelik ve özellikleri bulunan yöntem veya akım
5. okul
6. Bizim ekolü biraz tetkik etmiş olsaydınız
7. daha rahat anlaşırdık.- P. Safa.
8.

EKOL (türkçe) ingilizcesi

1. n. school,

EKOL (türkçe) almancası

1. die Schule
1990 - Ekol Kuruldu. Şirket için en uygun isim üzerinde düşünülürken, bu ana hedef göz önünde bulundurularak her dilde aynı şekilde okunabilecek bir isim olmasına dikkat edilmiş, "okul" anlamına gelen latince kökenli "Ecole" ismi uygun görülmüştür. * 1993 1990-1993 yılları arasında, uluslararası taşımacılıkda forwarding hizmetleri vermiştir. * 1994 Gerçekleştirdiği "tek seferde 400 araçlık" filo yatırımıyla 3PL sağlayıcı olma yolunda ilk adımını atmış, hava & deniz taşımacılığı ve gümrükleme servisleriyle hizmet ağını genişletmiştir. * 1996 Almanya'da yurtdışında açtığı ilk ofisini faaliyete geçirmiştir. * 1997 Şu an kurumun merkez ofisi de olan, Sultanbeyli Kardelen Lojistik Merkezi'ni inşa etmiştir. Bu şekilde Kontrat Lojistiği hizmetlerini vermeye de başlamıştır. * 2001 Hadımköy Orkide Tesisi’nin inşası tamamlanmıştır. Tesis, içinde barındırdığı depolama teknolojileriyle Avrupa'nın en modern tekstil lojistiği merkezi olma özelliğini kazanmıştır. * 2003 IT ekibi tarafından geliştirilen "quadro ERP" sistemini hayata geçirmiştir. Güney Marmara, Ege, Çukurova, İç Anadolu bölge temsilciliklerini açmıştır. * 2005 Gebze ve Samandıra'da yeni lojistik merkezleri faaliyete geçirmiştir. OHSAS 18001 sertifikasyonu almıştır. * 2007 SAP Entegrasyonu tamamlanmıştır. * 2008 İtalya ile Almanya arasında "Blok Tren" uygulamasını gerçekleştirmeye başlamıştır. * 2009 Abu Dhabi’li Invest AD yatırım fonuyla azınlık hisseleri için ortaklık anlaşması yapmıştır. * 2010 İskandinav hattında hizmet veren S.T.S Uluslararası Nakliyat’la güç birliği yapmıştır. * 2011 Romanya'da yurtdışında açtığı ilk şirketini faaliyete geçirmiştir. Bursa'da yeni lojistik merkezini faaliyete geçirmiştir. == Dış bağlantılar == * Ekol Lojistik Web Sitesi * Invest AD Yatırım Ortağı * S.T.S Uluslararası Nakliyat Yatırım Ortağı * Ekol Yeşil

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ekol maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

ekol ekol
2009-10-24T19:00:47+03:00
EKOL:genel çizgileri ile aynı üslup kapsamındadeğerlendirilmekle beraber bir topluluğa,bölgeye özgübazı ayrılıklar gösteren gruba verilen ad.
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar