Forvet

Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Kısa boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden,

FORVET (türkçe) anlamı

akıncı.

FORVET (türkçe) anlamı

1. forvet : İngilizce forvet (forward) sözü
2. ileride olan
3. öndeki
4. ön
5. ileri anlamları taşımaktadır. Futbolda ise Takımın ileri hattında görevlendirilmiş olan oyuncu anlamında kullanılmaktadır. Kurumumuz tarafından sözün bu anlamı için ileri uç oyuncusu
6. hücum oyuncusu karşılıkları önerilmektedir. İleri uç oyuncularından oluşan hücum hattı anlamı için önerilen karşılık: ileri uç.
Kaynak
TDK

FORVET (türkçe) ingilizcesi

1. n. forward
2. striker
3. powerhouse

FORVET (türkçe) fransızcası

1. avant [le]

FORVET (türkçe) almancası

1. Stürmer
Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Kısa boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden, santrafor etrafında kat ederek topları tamamlayan, çapraz koşuları ile rakibi zorlayan çok ofansif oyunculardır.Santraforun indirdiği topları temizlerler. Türk kültüründe yıllardır forvet ve santrafor kavramlarının aynı anlama geldiği sanılmaktadır. Aksine aralarında keskin farklar vardır.Mesela Mert Nobre bir forvet oyuncusu değil santrafor'dur.Holosko ise bir forvettir.Ancak Bobo hem bir santrafor hemde bir forvettir.

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Forvet maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar